Zanimljiva rešenja na plovilima

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od Zveki » Četvrtak 06 Feb, 2020 13:02

Nele, programski signal se ne emituje samo iz Beograda vec pomocu repetitora rasporedjenih u mrezu reemituje dalje po zemlji.
Ne postoji specijalna antena za digitalni signal vec se prijem vrsi preko postojecih UHF antena koje su sluzile i za prijem analognog signala.

Stvar je u tome sto je analogni signal bio sirokopojasni pa je za kvalitetno "hvatanje" takvog signala bila potrebna sto sira antena (Loga 3).
Digitalni signal ima uzi frekventni opseg tako da ga bez problema hvata i Loga 4, takozvana mini Loga jer nema mesanja sa drugim signalima.

Moj ti je savet da ako mozes probas ipak prvo sa tom mini Logom jer su se te stare antene pokazale kao mnogo bolje resenje od ovih modernih kucnih
i brodskih antena.

Sto se estetike tice ona je definitivno na strani originalne brodske antene samo me buni ta mala razlika u ceni jer mini loga kosta oko 800 din a prava
brodska mislim da je daleko skuplja.

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od nele » Četvrtak 06 Feb, 2020 14:10

zivim u francuskoj pa cene ovde gledam i uporedjujem... 20tak evra kostaju obe, pa sam iz tog razloga postavio pitanje.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od Uros » Četvrtak 06 Feb, 2020 14:25

Ja mislim da se isplati da probaš za te pare, lepo izgleda, a Logu uvek možeš kupiti za rezervu ako zapne. Ovde košta 5-6e ;)
Inspektor za visinu kabine

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od nele » Četvrtak 06 Feb, 2020 14:31

Ako nista drugo, bicu bar eksperimentalni slucaj za ostale!

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od Zveki » Četvrtak 06 Feb, 2020 19:08

nele napisao:
Četvrtak 06 Feb, 2020 14:10
zivim u francuskoj pa cene ovde gledam i uporedjujem... 20tak evra kostaju obe, pa sam iz tog razloga postavio pitanje.
Ako su takve cene onda sto Uros kaze vredi da uzmes tu brodsku pa da je probas. Ako nisi zadovoljan ovde uvek mozes kupiti malu logu za 5-6e.

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od Igor Narval » Četvrtak 06 Feb, 2020 19:41

Nele,

ja na brodu imam ovu brodsku antenu

https://www.motomarine.it/catalog/gauge ... dome/12757

kod većine drugara je nešto poput ove

https://www.motomarine.it/catalog/gauge ... enna/11807

U svakom slučaju moja iskustva sa TV-om na brodu delim u dve etape, na sidru i u plovidbi.

Sa ovom antenom koju ja imam, obično nemam problema da nađem signal u svakoj situaciji dok sam na sidru.

Tokom plovidbe situacija se zna promeniti. Po meni je logično da ako sam na Dunavu, ili plovim na otvorenoj vodi i nije problem obezbediti prijem signala. Ali ako u plovidbi uđeš iz Dunava u Savu i kreneš uzvodno situacije se menja. Zatvara te Kalemegdan, visoke zgrade, mostovi.... kod mene to sve ometa prijem signala.... Šta se tada desi, može se desiti da se zamrzne slika, jer digitalni signal ili imaš ili nemaš...

Ja koliko se sećam ovakva antena kao moja je bila negde oko 100 EUR-a. Nemoj me držati za reč, ali mi se čini da ne grešim mnogo, gledam sada na sajtovima u okruženju i to je i dalje cena. Ona druga je bila skuplja i to znatno, ja odsutao od tog drugog modela baš zbog cene.

Sa slike koju si postavio ja nisam prepoznao o kom modelu se radi, ali ako imaš u ponudi brodsku antenu za 20-tak EUR-a mislim da to nije skupo. Naravno, čovek uvek ima mogućnost i skupljih i jeftnijih rešenja, a ko i obično svako rešenje ima svoje prednosti i mane

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od luckyboy » Četvrtak 06 Feb, 2020 20:03

imas sam nešto slično Sony antena I mogu reći da je bila ok... Sada mislim da I ova za koju pitaš zasigurno dobro radi,elektronika odradjuje svoje ...prednost digitalnog signala je u tome da ili imaš sliku ili je nemaš.

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od nele » Četvrtak 06 Feb, 2020 20:25

Imam ovde veliki izbor... nekoliko nautickih sajtova ! Tu je i Amazon.
Slika

Slika

Slika

SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 342
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od SRSA » Četvrtak 06 Feb, 2020 20:28

Na Mantri imam tv antenu sličnu onoj drugoj u Igorovom postu. Dok je Mantra bila na vezu u marini Nautek na Dunavu sve je bilo ok sa prijemom signala. Sada u Čukaričkom rukavcu signal nije nikakav, ali sa Urošem sam probao Logu mini i dpbio bez problema pun signal. Kupiću Logu i momtirati po potrebi, a estetika mi nije bitna. Narqvno, ostaviću i postojeću, čisto zbog estetike. :handgestures-thumbupright:

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zanimljiva rešenja na plovilima

Post od nele » Četvrtak 06 Feb, 2020 20:31

Igore, ako imas slucajno tehnicke podatke antene, napisi ! Tako mogu traziti jeftinije sa istim karakteristikama. A imacemo i razmenu iskustva !

Odgovori