Фрижидер на плин

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Odgovori
SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 345
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Фрижидер на плин

Post od SRSA »

На Мантри имам фрижидер Waeco 60 литара који ради на плин и струју 12 и 220 волти. До сада је углавном радио на струју 220 волти а на плин само кад је ван марине. Од септембра,када сам преузео Мантру, нисам га користио на плин. Према речима бившег власника Бусе, требало би да се очисти пиезо-електрини елемент за паљење фрижидера на плин, јер је исти замашћен па лоше баца варницу. Сада је фрижидер на Мантри и искључен је. Неће се користити до следеће сезоне, када ће радити искључиво на плин. Да ли је потребно нешто радити са фрижидером током зиме, можда демонтажа и склањање са брода у гаражу, што и није много компликовано? Можда извршити сервис тог пиезоелемента, повезати на плинску боцу и повремено,али само поремено, га укључивати и не вадити из лађе. Или шта?

Slika
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Фрижидер на плин

Post od Uros »

Ako ne pali na plin, onda ti preporucujem da odneses u servis. Posle kad ti to srede, mislim da ne moras da brines o plinu, kad hoces na plin, upalis, kad neces na struju i to je to. I meni stoji na brodu i ne vadim ga preko zime, ne vidim zasto bi mu bolje bilo u garazi :D

Evo ti kontakt servisa, video sam na buvljaku ali nisam imao prilike da saradjujem:

Slika
Inspektor za visinu kabine
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Фрижидер на плин

Post od Zveki »

Nemam jos uvek frizider na camcu ali da ga imam ili kad ga budem imao sigurno ga necu preko zime iznositi iz camca. Jedino ga necu koristiti :lol:
Kao sto kaze i Uros nista njemu nece biti tu gde jeste.
SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 345
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Re: Фрижидер на плин

Post od SRSA »

Ma ni meni se ne vadi sa lađe, a pošto neće raditi, a negde sam pročitao da od stajanja oće da se slegne gas ili da se kristalizuje, rekoh možda mu je bolje u garaži.
SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 345
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Re: Фрижидер на плин

Post od SRSA »

Inače, prema Businim rečima on jedino teško pali na plin zbog prljavog piezoelementa, pa ga je on na pecanju palio šibicom.
vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 196
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: Фрижидер на плин

Post od vlajko45 »

Imam sličan frižider. Evo par saveta :D
Da bi bolje hladio povremeno ga istumbati kako bi se pokrenuo amonijak koji se slegao u cevima.
U frižider ubaciti zaleđenu flašu vode kako bi se brže rashladio prilikom pokretanja nakon mirovanja.
Prilikom rada greje okolni prostor tako da je poželjno dobro provetravanje i kada je na plinu obavezan je odvod izduvnih gasova produkata sagorevanja.
Ukoliko se ne koristi duži vremenski period, obavezno ostaviti vrata odškrinuta da se ne umiriše.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Фрижидер на плин

Post od Uros »

Tačno tako :handgestures-thumbupright:
Inspektor za visinu kabine
Odgovori