Ulazak u brod

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Ulazak u brod

Post od George » Utorak 16 Nov, 2021 18:17

Na krmenoj platformi imam i ja ne celoj površini itison za spoljnu upotrebu, ali tu baš i nemam neke koristi od njega, pošto preko platforme ulazimo jedino kada smo na vezu na nekom pontonu, a sa neke peskovite, ili ne daj bože blatnjave obale, po pravilu se ulazi preko pramčane palube. E tu nastaju problemi, kada u ovom jesenjem ili zimskom periodu kada nismo bosi ili u papučama, unesemo na brod kubik peska. Džabe otirač na pramcu, kada se zemlja ili pesak uvuku u krampone od obuće. Posle ne gine generalno čišćenje broda.

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Ulazak u brod

Post od Zveki » Utorak 16 Nov, 2021 21:03

Ja za takve prilike imam spremnu obucu koja me ceka na pramcu, preobujem se i onda lagano operem ovu zaprljanu.

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Ulazak u brod

Post od dell_mare » Sreda 17 Nov, 2021 08:39

Ko bi rekao da će ova tema da dosegne dve strane, a možda će i još. U svakom slučaju jeste muka čistiti pesak i blato u brodu. Posebno je muka ako imate obavezno dva mala mornara koji nehaju za uputstva kapetana nego gaze po palubnoj stazi i uskaču u brod direkt u patikama, papučama unoseći glib. Na Ukletom, uz otvore za ulaz u kokpit na sredini imaju po dva sedišta sa obe strane koje sam ja presvukao u pvc pod (linoleum) isti onaj kojim je pod u celom brodu presvučen. Do sad je bio baš lak za održavanje običnom metlom. Ako je vlažno, onda se prebriše krpom koju čuvam tu u sedištima i opet dobro. Prednja kabina obično bude sačuvana gliba jer kokpit služi kao neko predsoblje u toj priči. Ovo sedište - stepenik mi je ulovilo bar 20 kila smuđovine u poslednje dve godine :)


Slika


Slika

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Ulazak u brod

Post od Nevena » Sreda 17 Nov, 2021 14:00

Mare, na te teme iz svakodnevnog života na brodu obično svako ima nešto da kaže- ;)

Mi smo za pesak i prljavštinu nabavili maleni usisivač, u originalu namenjen za auto (priključak je 12V, na upaljač) pa time pokupimo pesak.
U brod ulazimo kao Zveki i George, gazeći po klupici sa podignutim jastukom, ali mi se to ne dopada, a ima i nekih koji varaju pa ne podignu svaki put jastuk ili ne obrišu klupicu pre vraćanja jastuka.

Na nekim stranim oglasima koji su istekli, a ja nisam sačuvala slike, sam videla da ljudi imaju kao male merdevine/klupicu koje se mogu pomerati po terasi, pa se preko njih može ući i sa bočne i sa zadnje strane broda. Nešto kao kada bi ovoj stoličici sa slike odsekli zadnje noge i podkonstrukciju pa da može da se navuče preko klupice bez mrdanja jastuka, a kada se skloni sve ostane čisto (osim merdevina). I još je bilo sklopivo. :)
Slika

Nekako mi se to čini super, ali nemam dovoljno iskustva da znam da li bi mi to bilo praktično :(

Odgovori