Volvo Penta MD11C

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1634
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Volvo Penta MD11C

Post od Uros » Subota 04 Dec, 2021 09:24

radoica napisao:
Subota 04 Dec, 2021 08:41
Hvala vam svima na podrsci.

Evo neke od slika kada sam rastavio motor. Na njima se jasno mogu vodeti tragovi pregrevanja na klipovima kod prethodnog vlasnika. Majstori koji su nekad - ko zna kad sastavljali motor, predpostavljam u Svajcarskoj, posto je motor odatle stavili su previse diht mase. Kada su sve spakovali i stegli srafove diht masa je zapusila rupe za hladjenje. To je dovelo do pregrevanja motora. Prethodni vlasnik ovog nije ni bio svestan, a motor je i u tom stanju radio. :lol:

...
...
...

Au kakav propust sa diht masom, jedna sitnica napravi problem za generalku...
Dobro je da si uocio sve propuste, sad ima sanse da konacno uradis motor kako treba. Ne mogu ni da zamislim koji je to posao, svaka cast na trudu, isplatice se! :clap:
Inspektor za visinu kabine

radoica
Korisnikov avatar
Postovi: 20
Pridružio se: Petak 18 Jun, 2021 11:26
Lokacija: Marina General - Sava, Novi Beograd
Plovilo: Windy 24 CC
Dimenzije: 9m x 2.86m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od radoica » Sreda 15 Dec, 2021 20:49

Mali update.

Stigle glave. Zamenjene vodjice i gumice, ventili uslifovani, i glava ispolirana.


Slika

Slika

Dihtunge sam narucio preko ebay-a od jedne firme koja se bavi prodajom delova za brodske motore, a nalazi se u susednoj nam Bugarskoj. Mislio sam da ce brzo doci, kad ono medjutim. :shock: Oni rade preko dojce poste, salju robu u Frankfurt, odakle se dalje salje po jevropi. I eto ti ga na, sad moram malo duze da cekam. Kad dodju dihtunzi, ostaje onaj deo gde jos treba da se promene hilzne, klipovi i karike, a onda u sklapanje.

Do sledeceg posta :obscene-drinkingcheers:

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od dell_mare » Sreda 15 Dec, 2021 21:23

Lepo to izgleda, baš kao novo. Koliko to dugo traje isporuka? Baksuzan je ovaj period oko nove godine, sve će da kasni zbog novogodišnjih paketića koje trenutno naručuju milioni preko ebaya, alija.

radoica
Korisnikov avatar
Postovi: 20
Pridružio se: Petak 18 Jun, 2021 11:26
Lokacija: Marina General - Sava, Novi Beograd
Plovilo: Windy 24 CC
Dimenzije: 9m x 2.86m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od radoica » Četvrtak 16 Dec, 2021 08:30

Paket je poslat 7.12. Videcemo koliko ce mu trebati da dodje. Dojce post je u pitanju, tj DHL. Ne bi trebalo da dugo traje. Al opet ovi praznici. Ma dobro, i da sacekam nije problem. Sva sreca pa nije sezona i ne plovi se. :handgestures-thumbupright:

radoica
Korisnikov avatar
Postovi: 20
Pridružio se: Petak 18 Jun, 2021 11:26
Lokacija: Marina General - Sava, Novi Beograd
Plovilo: Windy 24 CC
Dimenzije: 9m x 2.86m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od radoica » Nedelja 26 Dec, 2021 18:35

Update:

Dihtunzi su usli u Srbiju 17.12. i poslati na carinu. Od tada stoje na carini!!! :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing:
Ne vredi covek da se nervira, ostaje mi da cekam.

Sto se tice klipova karika i hilzni to je stiglo. Klipovi obradjeni, karike nove, kao i hlizne. Majstor jedino nije opravo sve to sto je pravio pa je ostalo na meni da operem delove u benzinu.

To sam danas sve odradio, skinuo stare dihtunge i iz rupa za hladjenje izvukao tonu kamenca. Ali tonu! Ostalo je jos malo da zveci, to cu morati da vidim sa cime da resim. Verovatno sa onom tecnoscu protiv kamenaca za kuvala iz DM-a.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Moram priznati da sam se zaledio na brodu danas, iako je temperatura bila dosta u plusu. Ako dihtunzi dodju posle nove godine, moguce je da cu sklapanje ostaviti za malo toplije vreme, tamo negde na prolece. Videcemo jos.

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od dell_mare » Nedelja 26 Dec, 2021 20:39

Kad se motor rasklopi i ide ka tome da se opet sklopi i bude kao nov je srećna činjenica koju ni deda mraz ne može da donese. Dakle samo je pitanje trenutka kad će sve nazad a radu oko motora dolazi kraj. Ja se radujem kao da je moj. Što se tiče čekanja, ako ti je za utehu kasni i ovo moje što je kao DHL - brza isporuka. Srbija je kao nekakvo klupko saobraćajno kojim su se pogirale mačke oko nove svake nove godine.

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 873
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od Mileta » Ponedeljak 27 Dec, 2021 17:26

Čuo sam da kamenac najbolie skida alkoholno sirće još ako bi se taj deo mogao staviti u neku posudu pa prokuvati u sirćetu. Trebalo bi sve da skine. U svakom slučaju je poželjno da se potopi u sirće i odstoji tako jedno vreme.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1634
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Volvo Penta MD11C

Post od Uros » Ponedeljak 27 Dec, 2021 17:36

Ima raznih načina, sirće, limunska kiselina, sredstva za uklanjanje kamenca za kafe aparate itd. Postoji i onaj "Radiator flush", aditiv za otklanjanje kamenca i nečistoća iz automobilskih hladnjaka. Ne oštećuje gume i dihtunge, već samo otklanja kamenac, možda nije loša varijanta...

Jedva čekam neki video sastavljenog motora kako ponovo prede 8-) :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine

radoica
Korisnikov avatar
Postovi: 20
Pridružio se: Petak 18 Jun, 2021 11:26
Lokacija: Marina General - Sava, Novi Beograd
Plovilo: Windy 24 CC
Dimenzije: 9m x 2.86m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od radoica » Ponedeljak 27 Dec, 2021 21:23

I konacnooooo :handgestures-thumbupright:
Slika

Odrase me za carinu. 4.600 dinara :o
Al sta je tu je. Ne mogu da se nerviram. U nedelju najverovatnije sklapanje 😁
Nadam se da ce da prede kao maca.
Hvala na savetima. Najverovatnije cu kupiti sredstvo za uklanjanje kamenca iz kuvala pa cu probati sa tim. Videcemo sta cu uraditi. Probacu da snimam sklapanje, videcu koliko ce to u datim uslovima da bude moguce.
Javljam dalje sta se desava. :obscene-drinkingcheers:

radoica
Korisnikov avatar
Postovi: 20
Pridružio se: Petak 18 Jun, 2021 11:26
Lokacija: Marina General - Sava, Novi Beograd
Plovilo: Windy 24 CC
Dimenzije: 9m x 2.86m
Status: Offline

Re: Volvo Penta MD11C

Post od radoica » Četvrtak 30 Dec, 2021 13:02

Dva koraka napred jedan nazad.

Pukla je uljna karika. Izgleda da je loseg kvaliteta. Probao sam i uljnu kariku sa drugog klipa.takodje je naprsla. Odnecu nazad majstoru u MR pa da vidim sta ce da kaze.
Slika
:oops: :oops: :oops:

Odgovori