Brodski motor - sistem za dovod goriva

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
broker975fx
Korisnikov avatar
Postovi: 64
Pridružio se: Četvrtak 28 Jan, 2021 07:31
Plovilo: Remorker
Dimenzije: 13mx2.9m
Status: Offline

Re: Brodski motor - sistem za dovod goriva

Post od broker975fx » Petak 03 Dec, 2021 14:25

Sve te prikljucke raznih kombinacija i pod raznim uglovima imas u prodavnicama koje se bave hidraulikom.
Evo kako je kod mene reseno. Iz nazovimo dnevnog tanka (koji je trenutno jedini operativan) ide plasticni grubi filter za dizel a dalje na golfov fini filter.

Ono sto sam ove godine dodao je nezavistan sistem za filtraciju, koji pomocu jedne potapajuce pumpe gorivo iz dnevnog tanka tera na jedan grubi plasticni filter a onda u veliki separator u kome je fini 10mikronski filter, nakon njega gorivo se vraca u tank i tako moze da kruzi dokle god ne iskljucim pumpu.

Ideja je da ponekad pustim pumpu na 20 minuta da vrti gorivo a jednog dana kada se nakanim da otvorim i ocistim dva tanka od po 400l ceo tak sistem prebacim tamo da mi cisti gorivo koje dolazi u dnevni tanka. Mozda cak i da mogu da biram kako da mi preciscava gorivo.

Generalno ono sto sam ja video da uglavnom varijanta sa velikim i teskim separatorima koji se nalaze na motorcinama i u primarnom su krugu pre ili kasnije pocnu da prave problem, cure i prave fals vazduh.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1634
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Brodski motor - sistem za dovod goriva

Post od Uros » Subota 04 Dec, 2021 20:17

Hvala na savetu :handgestures-thumbupright:

Dobro je da imam blizu servis za hidrauliku pa verujem da cu to lako da resim. Sto se tice filtera, tvoja postavka sa dnevnim tankom je ista kao i kod mene, osim sto je kod mene grubi filter ujedno i filter-separator. Posle njega ide fini filter koji se srafi na motor. U svakom slucaju, mislim da je pozeljno imati kombinaciju grubi pa fini filter kod koga je izvodljivo.
Inspektor za visinu kabine

Odgovori