Antialgin

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Odgovori
Jaga
Korisnikov avatar
Postovi: 46
Pridružio se: Nedelja 11 Okt, 2020 17:30
Plovilo: Adria 790 - Adriatik
Dimenzije: 7.9x2.9
Status: Offline

Re: Antialgin

Post od Jaga » Utorak 09 Maj, 2023 07:50

Namazao sam Zorkin antialgin na čamac 2021. godine i još uvek se dobro drži. Može se nabaviti preko firme Bolago-m. rs. Pozdrav, Jaga

zankiki
Korisnikov avatar
Postovi: 429
Pridružio se: Ponedeljak 12 Sep, 2022 12:42
Lokacija: Novi Sad
Plovilo: Pasaat 735
Dimenzije: 8,65 x 2,9
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od zankiki » Četvrtak 04 Apr, 2024 07:40

Ja sam stavio radi probe Zorkin antialgin na pomoćni čamac, nije ni za šta

vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 195
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od vlajko45 » Četvrtak 04 Apr, 2024 08:26

Hvala na čestitkama i komentarima, idemo dalje :)
Antialgin za sada 2 protiv i 0 za ;)
Poslednja izmena od vlajko45 u Četvrtak 04 Apr, 2024 10:50, izmenjeno 1 put ukupno.

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od George » Četvrtak 04 Apr, 2024 09:26

Ja sam na Calypsu svojevremeno koristio Hempelov antialgin, koji takođe nije vredeo ništa. Poslednje farbanje sam odradio sa Zorkinim programom epoxi osnovna i epoxi katran, i posle dve godine izgleda bezprekorno. Ovo bi samo bio još jedan glas protiv antialgina.
E sad na novom brodu je po mojim saznanjima pre dve godine farbano dno, ali ne znam sa kakvim materijalom. Završni sloj nije katran definitivno, crvene je boje, i barem na bokovima nema baš ni grama algi. Može lako da se desi da je to antialgin iz recimo International programa, i ako sam u pravu onda bi on svakako dobio prelaznu ocenu. Naglašavam da je to ono što se vidi, na bokovima broda, pošto sezona kupanja još nije počela, pa ne znam šta je od dole.

zankiki
Korisnikov avatar
Postovi: 429
Pridružio se: Ponedeljak 12 Sep, 2022 12:42
Lokacija: Novi Sad
Plovilo: Pasaat 735
Dimenzije: 8,65 x 2,9
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od zankiki » Četvrtak 04 Apr, 2024 10:10

Vepar namazao hempel hard racing pre 5-6 godina i dalje radi... I ja ću da ga probam na jesen.
Nikako nisam pristalica brodova bez antialgina... Bude tu i algi i školjki i svega, sa antialginom nikad.
Kod mene je vađenje svake 3 godine i mazanje...

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od Zveki » Četvrtak 04 Apr, 2024 10:47

Prosle godine u zimu Alibi je izvucen spolja radi farbanja i nekih radova i tada je i namazan antialgin. Do sada, rezultat je da nema algi sem bljuzge i prljavstine ali na nekim delovima vec vidim da se polako providi epoxi katran ispod antialgina.

S obzirom da Alibi ne ide napolje svake godine, ne bih ni prosle godine mazao antialgin jer ne vidim u mom slucaju njegovu svrhu (osim privremenu) ali je sve to uslo u konacnu cenu koja mi je bila OK.

Inace, i pre vadjenja i radova, na koritu sam imao jako malo algi, iz kog razloga ne znam zasigurno, ali i to bi mi bio jos jedan motiv da ne stavljam ubuduce antialgin.

vaca
Korisnikov avatar
Postovi: 96
Pridružio se: Ponedeljak 24 Okt, 2022 19:03
Plovilo: Pasara Istranka
Dimenzije: 5mx2m
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od vaca » Četvrtak 04 Apr, 2024 10:47

Ja sam pre godinu dana naneo dve ruke Seajet antialgina i koliko vidim sada, fino se nakupilo algi
Ne znam kako bi bilo bez njega ali sam očekivao da korito bude čistije nego što je sada...

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od George » Četvrtak 04 Apr, 2024 13:10

zankiki napisao:
Četvrtak 04 Apr, 2024 10:10
Vepar namazao hempel hard racing pre 5-6 godina i dalje radi... I ja ću da ga probam na jesen.
Nikako nisam pristalica brodova bez antialgina... Bude tu i algi i školjki i svega, sa antialginom nikad.
Kod mene je vađenje svake 3 godine i mazanje...
Da ga Vepar nije namazao sa antialginom, možda bi i tada bila ista situacija...

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Antialgin

Post od Uros » Četvrtak 04 Apr, 2024 13:39

George napisao:
Četvrtak 04 Apr, 2024 13:10
zankiki napisao:
Četvrtak 04 Apr, 2024 10:10
Vepar namazao hempel hard racing pre 5-6 godina i dalje radi... I ja ću da ga probam na jesen.
Nikako nisam pristalica brodova bez antialgina... Bude tu i algi i školjki i svega, sa antialginom nikad.
Kod mene je vađenje svake 3 godine i mazanje...
Da ga Vepar nije namazao sa antialginom, možda bi i tada bila ista situacija...

Vrlo moguce :)

Mislim da zavisi i od toga da li je stajaca ili tekuca voda. Da napisem i svoje iskustvo pa da prebacim ove postove u temu o antialginu.

Albin 25 sam kupio ofarban ali nije mazan antialgin. Tako sam plovio 3 godine i svakog leta sam skidao bljuzgu i prljavstinu, ali se sve skidalo relativno lako. Dzak za krompir ili neka cetka i teraj. U isto vreme Zveki na Alibiu ima identicno stanje bez antialgina a vezani smo obojica na tekucoj vodi.

Kad sam uzeo Rebell, uradio sam Hempelov Hard-racing antialgin i korito je zaista bilo cisto nekoliko meseci ali je na leto situacija bila skoro ista. Zveki i ja vezani na istoj vodi i imamo podjednako bljuzge na koritu, ja imam antialgin a on nema. Osim sto se taj Hard racing fizicki drzao 3 godine kao blesav, rekao bih da se samo kasnije nahvataju alge ali da nakon toga bude kao i da nemas antialgin. Ciscenje nije bilo tesko ni sa antialginom ni bez, ali nisam nikada imao skoljke sto je opet do vode ili dela toka.
Hard-racing kao privremena zastita algi je iz mog iskustva vrlo dobar, a izdrzljivost i dugotrajnost su mu na zavidnom nivou.

Ipak, na Rivieri nisam radio antialgin vec samo epoksi katran kao zavrsni sloj i alge su pocele da se hvataju vec posle mesec dana (topla stajaca voda i cista podloga za njih ), all bice skinute cim se Dunav malo ugreje :)
Inspektor za visinu kabine

zankiki
Korisnikov avatar
Postovi: 429
Pridružio se: Ponedeljak 12 Sep, 2022 12:42
Lokacija: Novi Sad
Plovilo: Pasaat 735
Dimenzije: 8,65 x 2,9
Status: Offline

Re: Danubius 800 Klasik

Post od zankiki » Četvrtak 04 Apr, 2024 13:41

Teško, video sam par brodova u skorije vreme koji su izvađeni a antialgina nije bilo ili je bio star...
Skinuto po nekoliko jupolki školjki sa korita... A koliko to tek usporava u plovidbi...


Slika

Odgovori