Peskarenje ili peskiranje stakloplastike

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Odgovori
Steps
Korisnikov avatar
Postovi: 296
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Lokacija: Beograd, AJK
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Peskarenje ili peskiranje stakloplastike

Post od Steps » Ponedeljak 10 Maj, 2021 19:28

Treba mi mala pomoc , iskustvo ili savet...posto na Adriatiku imam neklizajuce povrsine koje su izlivene na stakloplastici....neko od prethodnih vlasnika je farbao ceo brod spolja i naneo je farbu preko njih bez vece pripreme povrsine..tako da se sada ta farba polako skida ....cak i kada prstom ili noktom predjem preko nje...a kada perem pod pritiskom se bas lepo skida.....I ja imam ideju da malo osvezim palube....ima li neko iskustvo sa onim amaterskim rucnim pistoljima za peskarenje sto se kace na kompresor , npr. kao iz Lidla....mislio sam da tako pripremim povrsinu..farbao bi Hempelovim Light prajmerom i Polyenamelom...obe su dvokomponentne farbe...slike stavljam sutra... :obscene-drinkingcheers:

George
Korisnikov avatar
Postovi: 620
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Peskarenje ili peskiranje stakloplastike

Post od George » Ponedeljak 10 Maj, 2021 20:49

Imali smo polemiku na "Mojoj lađi" u vezi tog amaterskog pištolja za peskarenje, gde sam ja preuzeo ulogu zamorčeta, i naručio taj alat da ga isprobam. Zaključak je bio kategorično-ne kupuj. Pogodan je za peskarenje delova veličine recimo prstena. Ja sam pokušao da peskarim elisu, ali se to pokazalo kao suviše krupan zalogaj za tu makinu. Da ne dužim, peskarenje tvog gazišta spada u domen naučne fantastike za taj alat. :o

Djordje
Korisnikov avatar
Postovi: 266
Pridružio se: Subota 27 Feb, 2021 11:32
Lokacija: Belegiš
Plovilo: Singila mingi
Dimenzije: 9.9m x 2.75m
Status: Offline

Re: Peskarenje ili peskiranje stakloplastike

Post od Djordje » Utorak 11 Maj, 2021 00:22

George napisao:
Ponedeljak 10 Maj, 2021 20:49
Imali smo polemiku na "Mojoj lađi" u vezi tog amaterskog pištolja za peskarenje, gde sam ja preuzeo ulogu zamorčeta, i naručio taj alat da ga isprobam. Zaključak je bio kategorično-ne kupuj. Pogodan je za peskarenje delova veličine recimo prstena. Ja sam pokušao da peskarim elisu, ali se to pokazalo kao suviše krupan zalogaj za tu makinu. Da ne dužim, peskarenje tvog gazišta spada u domen naučne fantastike za taj alat. :o
Baš tako, podržavam imenjaka u potpunosti.
Kupio sam pištolj za peskarenje u Uradi sam za oko 3000 din. Probao sam ga sa kompresorom pd 50 litara na jačim pritiscima i učinak je stvarno smešan i zanemarljiv.
...polako i pomalo, pa će biti dugo i dobro... :obscene-drinkingcheers:

Odgovori