PVC cerada

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 196
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

PVC cerada

Post od vlajko45 »

Nova PVC cerada na čamcu je postavljena pre 11 godina. Strana koja je izložena suncu je dobila fleke i pore od UV zračenja. Da li vam je poznato da li kod nas postoji boja pogodna za farbane PVC-a koja dobro prijanja i trpi savijanje?

Nađoh na netu firmu iz Španije koja ima boju u spreju i na litar ali ne znam kako bih naručio da pošalju za Srbiju a i ne znam da li mogu da se uvoze sprejevi i boje bez špediterske usluge i carinske procedure.

https://www.repaintweb.com/index.php?lang=en
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od Zveki »

Vlajko,
Sto se nase carine tice pravilo je na zalost da nema pravila. Kao fizicko lice imas pravo da za svoje potrebe uvezes nesto do vrednosti cini mi se 75eura.
Medjutim i to zavisi kako kod kojeg carinika dodje paket jer sve posiljke prolaze carinsku proceduru u kojoj se procenjuje da li je nesto za carinjenje ili nije.
Mozes naruciti boju bez problema samo za sebe, a ako bude trebalo, imas plovidbenu od tvog camca cime ces dokazati da je namenjena za tvoje potrebe odrzavanja camca.
Na sajtu prodavca verovatno pise na koji nacin sve isporucuju robu a ako ne onda vidi sa njima da li mogu isporuciti kao paket preko poste. Jeste sporije ali i dosta jeftinije od nekih kurirskih sluzbi tipa Fedex, UPS ili DHL.
vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 196
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od vlajko45 »

Hvala Zveki. Raspitaću se malo oko carinskih procedura za uvoz sprejeva i boja da li je nešto specifično.
Probaću da nađem rešenje u lokalu pa ako ga ne bude onda ću videti oko naručivanja iz inostranstva.
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od Zveki »

Ja sam carinio ali za pravno lice neke boje za zidove, akrilne, disperzione i jos neke. Stopa carine ti je od 3-5% plus 20% PDV. S obzirom da je pravno lice u pitanju morao sam da prilozim izjavu da boje ne dolaze u dodir sa sluzokozom i hranom zbog sanitarca.
Ti kao fizicko lice koje uvozi za svoje potrebe ne treba nista da dokazujes ali u slucaju da se posiljka odredi za carinjenje ova stopa carine vazi i za tebe.
vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 196
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od vlajko45 »

Extra :D
Poslaću upit da vidim koja je cena, transport, itd...
nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od nele »

Pozdrav! Gledao sam malo po internetu ovde u Fr... Ima sprejeva. Cena je oko 10€ po spreju ! Proceni da li ti odgovara. Mogu da narucim i donesem polovinom jula ! Videcu jos iskustva...
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od Zveki »

Eto Vlajko dobar Neletov predlog....a carinu i ostale troskove platis u pivu i svi zadovoljni :obscene-drinkingcheers:
vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 196
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od vlajko45 »

Nele, hvala za ponudu, cena je prihvatljiva. Površina je oko 12 kvadrata, boja bela ili slonova kost :handgestures-thumbupright:
Čekam da mi drugar javi za neku lokalnu kombinaciju. Ako ne bude ništa od toga javljam ti da se dogovorimo.
A zavisne troškove snosim u pivu ili kako god se dogovorimo :obscene-drinkingcheers:

Evo fotke cerade i kuma :D
Slika
nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od nele »

Ok. Javi sta resis
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: PVC cerada

Post od luckyboy »

Najjača firma u Srbiji I regionu je http://www.franckomerc.rs/sr/index.php. kada su u pitanju cirade I platna....inače po Švedskoj se koristiti posebna tečnost kojom se impregnira brodska tenda svake 2-3 godine... mislim da je na bazi voska ili parafina. :)
Odgovori