KANU-nova zabava

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Odgovori
Mileta
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Plovilo: Cranchi Holiday
Dimenzije: 6m x 2.5m
Status: Offline

KANU-nova zabava

Post od Mileta » Četvrtak 28 Okt, 2021 15:38

Uglavnom svi znate da sam s početka proleća kupio kanu. Volim da veslam, u mladosti sam u rodnom mestu dosta veslao na Kajaku, Kanuu, drvenom čamcu i uživao u tome. Nadam se da ću to u narednim sezonama praktikovati i ovde na Dunavu, Savi i ostalim destinacijama pogodnim za to. Zbog raznih okolnosti, ovog leta nisam spustio kanu u vodi u zamahnuo veslima. Sledeće to moram ispraviti. Nadam se da će mi se jedan član foruma pridružiti u tome.
E sada želeo bih da na Cranchi-ju napravim neki nosač, gde bi mi u trenucima mirovanja stajao kanu, da ne pluta samo vezan iza čamca, jer ako dune košava ili neki drugi jači vetar postoji mogućnost da ga potopi. Ideja mi je da to bude nekako s boka Cranchi-ja ili na krovu. Razmišljam kako da to izvedem, pa bi mi svaki predlog i ideja od vas dobro došla. Kanu je dug oko 4,70 metra, širina na sredini je 90 cm. težina je oko 40 kg, tako da ga nije problem podići iz vode, samo je pitanje kako ga pričvrstiti uz čamac da ne smeta u plovidbi.

Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m

Re: KANU-nova zabava

Post od Steps » Četvrtak 28 Okt, 2021 16:31

Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Kontakt:

Re: Nosači za kanu

Post od Uros » Četvrtak 28 Okt, 2021 16:48

Ja mislim da mozda i ne trebaju nosaci. Mozda bude dovoljno samo vezivanje u tri tacke, a preko bokobrona ce biti naslonjen na bok Cranchija :think:
Verujem da bi nasao resenje kad bi isplovio njime jedan dan i probao par varijanti.

Ovaj Stepsov predlog je vrhunski, ne sumnjam da bi Mileta napravio tako nesto ako bude potrebe :mrgreen:
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

Nevena
Korisnikov avatar
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,6m

Post od Nevena » Četvrtak 28 Okt, 2021 16:58

Mi smo svoje druženje sa Dunavom počeli u kajaku pre puuuno godina. I kajak i SUP dasku nosimo na krovu. Dovoljno je da se kanapom ili trakama isečenim od unutrašnje gume od bicikla uveže popreko za rukohvate na krovu, čisto da ne skače ako naiđu neki veći talasi. Tako kajak nosimo i na krovnim nosačima na autu. Dovoljno je postaviti na dodirnim tačkama tanke sunđer da se ne češu jedno o drugo. Ne košta ništa a radi posao ;)

Mileta
Korisnikov avatar

Post od Mileta » Četvrtak 28 Okt, 2021 17:04

Da ovi nosači što je Steps postavio se mogu napraviti, nije problem. Cevi se mogu nabaviti, saviti i presvući nekim mekim materijalom da se Kanu ne ošteti. O tome sam već razmišljao. Plašim se samo da mi ne smeta pri plovidbi tako vezan za bok. Možda bi bolja varijanta bila na krovu. Jedino je tamo solarni panel, morao bih nekako da izdignem te nosače da što manje Kanu zaklanja panel. Eto teme za zimu, nešto će se već iskristalisati. Cranchi dolazi za nedelju dana u dvorište, Kanu je već tu, pa ćemo da treniramo. Možda iskrsne još neka ideja.

Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m

Post od Steps » Četvrtak 28 Okt, 2021 19:09

evo jednog "jedrilicarskog" resenja :obscene-drinkingcheers:

https://www.pinterest.com/pin/343258802825642098/

Mileta
Korisnikov avatar

Post od Mileta » Subota 05 Mar, 2022 17:08

Skoro smo pričali o mojoj nameri da napravim kolica za kanu. Bilo je raznih ideja i predloga, ali video sam na internetu jedan model, i kako neki od vas znaju nema kod mene Trte-Mrte, zapeo danas i napravio, ostalo još da rešim vezanje kanua za kolica i gotovo, ali to je već lakši deo posla. Ovo na slici sam samo probao sa jednom gurtnom da vidim kako funkcioniše. :D
Na ovom delu gde Kanu leži na cevima će se još navući ono sundjerasto crevo koje će štititi kanu od grebanja i Kanu neće klizati sa cevi.

Slika

Slika

Slika

Mileta
Korisnikov avatar

Post od Mileta » Utorak 14 Jun, 2022 12:01

Juče sam posle dužeg vremena spustio Kanu u Dunav. Sin me je odvezao kolima sa Kanuom na krovu do pristana u Batajnici. Spustili smo Kanu u vodu i zaveslao sam nizvodno prema Zemunu. Jeste nizvodno ali oko 10 km veslanja nije malo, ali nije bilo ni teško. Sa zadovoljstvom sam prešao tu deonicu. Nisam poneo telefon da ovekovečim plovidbu ali Uroš me je sačekao na Rebellu pa je on napravio par fotografija. Probali smo i zajedno stabilnost kanua i mogu vam reći da sam zadoboljan plovnošću i stabilnošću. Verujem da je i Uroš i da ćemo uskoro zajedno veslati. Namera mi je bila da kanu držim na krovu Cranchi-ja, čak sam napravio i nosače na krovu ali uzalud, sam nema šanse da ga podignem na krov. Eno ga sada šepuri se vezan uz bok Cranchi-ja, nekako mu dodje kao mladji brat . Da li će tako i ostati ili ću naći način da ga dižem na krov, gde bi najmanje smetao, videćemo u narednom periodu.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori