Regate - druženje i plovidba

Lepše je putovati u društvu, podelite to sa nama
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Zveki » Nedelja 29 Dec, 2019 21:23

Da i ja kazem neku...lepo druzenje kao i uvek kada uspemo da se okupimo. Sezona 2019 je gotova ali ubrzo moramo da otvorimo novu 2020 sezonu.
Pila se kafica...kuvalo se vino...rostilj i tursija....i svi smo ostali suvi.

Dan uspesan i da nam pozelim sto vise takvih :obscene-drinkingcheers:

SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 342
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od SRSA » Ponedeljak 30 Dec, 2019 04:46

:clap: :clap: :clap:

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

nova sezona-Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Igor Narval » Sreda 01 Jan, 2020 14:22

Otvorena nova sezona

Slika

Slika

Slika

Slika

Prelep dan, nismo ocekivali i sunce, ali i to smo videli.
Samo da potraje

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Uros » Sreda 01 Jan, 2020 14:49

Bravo ! :clap: :handgestures-thumbupright:
Inspektor za visinu kabine

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Zveki » Sreda 01 Jan, 2020 15:36

Bravo Igore,

Danas sam bio sprecen ali zato planiram sutra :handgestures-thumbupright:

Popaj
Korisnikov avatar
Postovi: 186
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 07:15
Lokacija: Beograd
Plovilo: Shetland 570
Dimenzije: 5.7m x 2.2m
(unutrasnje mere)
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Popaj » Sreda 01 Jan, 2020 16:16

Bravo, za lepo druzenje. Za momke na Albinu.
A igoru skidam kapu. Zvanicno je otvorio sezonu 2020. :handgestures-thumbupright:

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Mileta » Sreda 01 Jan, 2020 18:59

Bravo Igore i Jovanka, svaka čast. Videti vas u plovidbi i samo je uživanje, mogu da zamislim kako je bilo vama. Nadam se da Vebasto greje kako treba pa je i uživanje tim veće.

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Igor Narval » Sreda 01 Jan, 2020 20:34

Hvala na lepim rečima.

Nismo do sada bili u prilici da početak godine obeležimo plovidbom.
Ove godine sam se baš spremio, kockice se poklopile, lepo vreme, brod sređen i eto predložih Jovanki da izađemo na vodu.
Prihvatila je, bilo je pitanje da li će biti hladno, rekoh ne bi trebalo da bude.
Ostala je u kolima jedno desetak minuta kada smo stigli, ja otišao do broda, uključio motor, pokrenuo grejanja, pripremio neke osnovne stvari, kada je Jovanka došla moglo se isploviti. Pri ovoj današnjoj spoljnoj temperaturi, znači tu oko 4-5 stepeni celzijusa (Dunav je danas bio oko 6 stepeni), nakon 20-tak minuta se već uveliko ugreje donja kabina i oseti toplina i u gornjem delu.
Za nižu spoljnu temperaturu mislim da bi trebalo izvući cev i u gornji deo, ja ima dve cevi, ali su obe u donjem delu ( mada je pitanje da li bi po takvom vremenu čovek uopšte i krenuo na plovidbu)

Danas je dodatno pomoglo i sunce.

U svakom slučaju uživali smo u lepoj plovidbi.

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Mileta » Četvrtak 02 Jan, 2020 16:34

Da idemo u pravcu kojim su neki članovi foruma krenuli odmah u novoj godini potrudili smo se danas Zveki i Ja. Zveki već tradicionalno plovi Dunavom prvog ili drugog januara, zavisi od vremena, pa da ne izneveri tradiciju planirao je to i danas. Velikodušno me je pozvao i izneo svoje namere, nije me trebao obedjivati odmah sam seo u kola i pravac Zemunki kej. Volim da stignem na vreme, vrlo često i ranije od dogovorenoig vremena, ali Zveki uvek stigne pre mene, pa me je i sada čekao na svom ALIBI-ju. Vidim ga sa keja startuje motor. požurim malo da mi ne umakne, otkud znam :D , i za čas smo bili na otvorenim Dunavu. Merkuri samo prede, milina.

Slika

Slika

Za kormilom smo se naizmenično smenjivali , čisto da ne zaboravimo taj osećaj kad ladja klizi kako mi hoćemo i gde hoćemo

Slika


A komandni pult u Zvekijevom čamcu je savršeno organizovan.

Slika

Slika

Slika


Iako je Dunav popriličnoi narastao, čini mi se da nije toliko brz tako da smo za čas posla stigli u visdini našeg kampa. Uspomene su nam se vratile na letošnje druženje uz roštilj, talandaru, ladan kvas, i još ponešto. Za čas posla stigli do pupinovog mosta i vojnih bašti.

Slika

Slika

Slika


Probali smo da udjemo u kanal Balaton, ali uspeli smo samo do samog ulaza, činilo nam se da je sve zaraslo, jer su grane virile iz vode. Sa nekim manjim čamcem verovatno bi mogli, ali sa ovim nismo hteli da rizikujemo. Čak smo lagano elisom i zakačili neku granu, na sreću u naknadnom pregledu na kraju vožnje osim malo oguljene farba nije bilo oštećenja na elisi. Isti slučaj i sa kanalom Beljarica, on još više zarastao, nema ni pomena u ulasku. To je za danas i bila zadnja destinacija, okrenuli smo se i nazad ovaj put sa spoljnje strane Vojnih bašta ispod mosta i nazad ka bazi.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Zveki me ostavio na pontonu pored keja, a on ode da veže čamac, sad da li je ostao da još malo uživa na vezu uz obalu, i da peca. Elisu je proverio i sve je u redu.

Slika

Slika


Jedan zaista predivno proveden dan. Sunce nas je pratilo, Dunav miran kao ogledalo. svuda jata pataka, labudova, uz obalu cvrkut ptica. Nismo ni svesni čime nas sve ova priroda daruje, a mi tako malo vodimo računa o njoj. Čuvajmo je, jer će nas ona višestruko nagraditi.
Poslednja izmena od Mileta u Četvrtak 02 Jan, 2020 18:53, izmenjeno 1 put ukupno.

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Mileta » Četvrtak 02 Jan, 2020 18:29

Nadam se da će biti više ovakvih plovidbi i druženja na reci. Možda jednog dana i mini regata-vikend plovidba članova foruma makar do Tise ili dole do Grocke.
Poslednja izmena od Mileta u Četvrtak 02 Jan, 2020 18:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori