Regate - druženje i plovidba

Lepše je putovati u društvu, podelite to sa nama
Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Igor Narval » Utorak 26 Nov, 2019 20:57

Mileta,

lepa mesta si nabrojao.

Za sve destinacije koje su dalje od 50 kilometara od polaznog mesta bez 4 dana lično mislim da teško da ima smisla.

Trodnevna regata može da se ostvari ako se ide do Grocke, Boljevaca, to što je na oko 30-40 kilometara.

U jednom danu sam išao do Slankamena i Tise, ima da se plovi.......

Prvi dan skoro ceo prošao u plovidbi, obično se ne krene rano, mi krenuli oko 11 i do kasnog popodneva je trajala plovidba.

Ali, na kraju krajeva, samo da mi krenemo :clap:

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Mileta » Sreda 27 Nov, 2019 18:03

Išao sam i ja do Slankamena. Prvi put krenuli ja i supruga oko 08 h ujutro, tamo bili oko 13 h , taman na ručak, oko 15,30 h krenuli nazad i u predvečerje stugli u Radecki. Bilo je baš lepo putovanje. Konfornije bi bilo prespavati u marini Stari Slankamen pa sutra malo u Tisu, tamo još jedna noć spavanje i treći dan polako i opušteno nizvodno uz usputna zaustavljanja, kupanje, možda negde i ručak na obali, roštilj , talandara, čisto da nam ne zrdjaju. :)

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Zveki » Četvrtak 28 Nov, 2019 18:49

Lepe ideje i destinacije. Ipak za vecinu nabrojanog treba sto rece Igor bar 4 dana a to je jedino moguce (bar kod mene) za vreme god. odmora. E tu je sad veliko pitanje ko kada u kom vremenskom periodu koristi odmor, koliko dana a i da li ce odmor provesti na reci ili negde drugde. Dobra stvar je da sto nas bude vise zainteresovanih veca je verovatnoca da ce bar dva tri camca negde zaploviti.
Ja bih ipak kao nesto realnije akcenat pre stavio na vikend varijante sa polaskom u petak popodne (eventualno subota ujutru) i povratak u nedelju uvece. Za sada kao idealnu opciju koja nece puno umoriti i oduzeti dosta vremena u plovidbi vidim Belegis i Male vode.
S obzirom da zima (na zalost) tek pocinje ima dosta vremena za pricu i dogovore na ovu temu. A za pocetak iduce sezone kada se svi vrate na svoja mesta bice dobro ako uspemo da se organizujemo i okupimo na Lidu jedne subote ili nedelje i napravimo jedan rostilj ili kotlic party.
Ako to uspemo onda ima sanse i za nesto drugo :D

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Igor Narval » Petak 29 Nov, 2019 21:25

Zveki,

Tako je.

Kažu sutra će biti promenljivo vreme, ali za nedelju prognoziraju još koliko toliko lepo vreme uz lagani vetar (1-2 m/s) pa ja planiram da krenem u jedan krug. Biće hladno, ali lepo vreme, pa je to prilika da se provede još neki sat i u decembru na vodi.

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Zveki » Petak 29 Nov, 2019 22:06

I ja se Igore nadam da cu u nedelju malo da "razmrdam taban". Bice oko 5-6 stepeni ali suncano tako da cim isplovim odmah bezim uz levu obalu koja je osuncana.

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Igor Narval » Nedelja 01 Dec, 2019 17:00

Nakon dosta dana sa košavom, videli smo da je za danas najavljen dan bez vetra pa smo supruga i ja rešili da izađemo na vodu.
Hladan decembarski dan nije promenio našu odluku.
Kao rezultat imali smo tri sata lepe plovidbe. Spoljna temperatura je bila oko 6-7 stepeni, a slična je bila i unutar čamca kada smo ušli u njega. Za nepunih dvadesetak minuta stigli smo do temperure od preko 20 stepeni, nakon čega smo mogli lepo da sedimo, čak je i hladno pivo prijalo :obscene-drinkingcheers: . Sunce nas je pratilo celom putem, pa je plovidba bila više nego prijatna.
Uzvodnom plovidbom za oko sat i dvadeset minuta stigli do ušča Save u Dunav, napravili krugu i polako se spustili nazada do marine.

Dve sličice, sa današnje plovidbe,
Slika

Slikagif upload

Nadam se da će biti još neki sat na reci u ovoj godini, gledam dugoročnu prognozu za decembar, nema nešto mnogo snega i kiše u najavi, ali ko zna..... Ako bude još malo plovidbe nećemo praviti problem :handgestures-thumbupright:

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Zveki » Nedelja 01 Dec, 2019 17:22

Bravo Igore. Bice dana za jos koji krug siguran sam. Ja ionako tradicionalno kad god je moguce napravim bar jedan krug 01. januara.
Pre par godina sa drugarom i njegovim Dunasom napravili tako krug do Slankamena. :lol:

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Igor Narval » Nedelja 01 Dec, 2019 17:28

Svaka čast za krug.... to je lep izlet :clap:

Uzgred, ta vožnja 1. januara mi zvuči jako lepo, najlepši početak nove godine.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Uros » Nedelja 29 Dec, 2019 20:19

Danas smo se, pomalo spontano, skupili Mileta, Zveki i ja na Albinu. Kaže Zveki pre neki dan, prošle godine u ovo doba smo sedeli zajedno na Albinu i kuvali vino i tako zvanično proglasili kraj sezone, zar da preskočimo ove godine? Taman posla! 8-)

Srećom, ujutru svi potvrđujemo dolazak, nalazimo se u Zemunu i krećemo ka Adi Ciganliji gde Albin zimi ovu zimu.

Na Adi hladno, nula stepeni, malo snega na Albinu ga čini klizavim pa sam oprezno ušao unutra i četkom očistio to malo snega sa nogostupa, da Zveki i Mileta uđu bezbedno. Ulazimo unutra i palimo plinsku grejalicu, sto se postavlja i kuvamo kafu, a malo kasnije i vino. Kreću razne diskusije jer se nismo dugo videli, a Mileta pominjući svoje planove sa Cranchijem, odjednom izvadi odštampanog Cranchi-a na A4 papiru i krenu da crta po njemu...! To sam morao da zabeležim :lol:

Slika


Vino je bilo odlično kao i uvek, jer je Zveki za to majstor, a i druženje i klopa su nam baš prijali u ove zimske dane.

Slika

Slika

#


Svim prijateljima sa foruma srećna nova godina i nastupajući praznici, pa da se češće viđamo na vodi, i da više plovimo u novoj sezoni.

U zdravlje! :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Regate - druženje i plovidba

Post od Mileta » Nedelja 29 Dec, 2019 20:45

Dan proveden da ne može biti bolje. Vidiš kad hoćemo kako se brzo dogovorimo. Moraćemo ovo da ponavljamo češće, može i u proširenom sastavu. Tema- Druženje uživo članova foruma :)

Odgovori