Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Lepše je putovati u društvu, podelite to sa nama
Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Nevena » Utorak 12 Jul, 2022 11:55

Zveki napisao:
Utorak 12 Jul, 2022 10:10
...
Nevena, koliko je Honda potrosila goriva za tih predjenih 300km ako ima neka izvedena racunica.


Evo ovako.
Imamo Hondu 20, vozimo je do 2/3 gasa, retko više (Nemamo obrtomer :( )
Za tih 10 dana smo ukupno vozili oko 35 h (Nemamo ni merač broja sati, a nismo sigurni za neke pauze, iako se trudimo da naš Dnevnik malog broda vodimo prilično ažurno :D ).
Potrošili smo 70l.
Znaći, oko 2l/h

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od George » Utorak 12 Jul, 2022 20:34

Nevena napisao:
Utorak 12 Jul, 2022 07:46
I tako dan po dan, pivo po pivo, preplovismo 300km, što kanalom što Dunavom,
Pored ovih pomenutih piva ne bi trebalo zaboraviti ni druženja uz špricer u večernjim satima kod Nevene na brodu, ponekad i kod mene, gde mi se posebno u pamćenje urezala "Temjanika", a tu je i druženje kod Ivana (Terce) kada se degustirala rakija, i to ne makar kakva.
Ta večernja druženja su nekako bila kao kruna dana koji je bio iza nas.

Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 239
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Terca » Sreda 13 Jul, 2022 08:47

šta znam... da li sam ja na regati i bio... ili je to bio neki mlađi čovek, očigledno provokator, koji se predstavljao kao ja... Djordje (iz Banovaca) ga je raskrinkao srećom... :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Šalu na stranu, kako god da razmišljate o regati gledate kroz prizmu da je to masovna i organizovana manifestacija, svake godine masovnija i svake godine organizovanija, a oba aspekta mogu i da prijaju i da manje prijaju.

Nije lako po kanalu sačiniti itinerer da svuda lako pristane 90 lađi, i onda mora da se pristaje gde inače ja ne bih i pored nekog pored koga inače ne bih. Nemoguće je i ostvariti kontakt sa 300 ljudi i sa svima biti ok i najbolji drug.
Sa 90 lađa u konvoju nije lepo ni kupati se na mestima gde je bivak, gde se na vodi sa minimalnim ili nikakvim protokom (a tako je bilo svuda) kupa i olakšava 300 ljudi, opere par hiljada tanjira, da ne kažem šta sve ne. To se onda radi na trijanglama, usput, na sidru svakih sat, taj doživljaj je nezamenljiv. Isti takav osećaj je recimo kada se iz kanala isplovi na Dunav, naježim se svaki put, samo od širine u očima.

Sa druge strane, i među tom celom armadom uglavnom se plovi i socijalizuje u manjim grupama međusobno sličnih ljudi, ti kontakti i prijateljstva su dragoceni.
Regata omogućava malim kapetanima da preskoče ograničenja vezana za strah, daljine, dužine, pouzdanost plovila i drugo što ih sprečava da dugo i daleko plove.

Recimo, ja sam bio prisutan samo pola vremena, a pola su plovila moja "deca" bez mene. Služba je imala armiju obaveštajaca na terenu, bili su paženi kao da su iz engleske kraljevske porodice. NI za trenutak nisam bio zabrinut da li će se i kako snaći, a bio im je prvi put bez oca na jutrenje.

Pa onda, na deonici od Apatina do Bogojeva kroz rit sa obe strane, nije bilo vetra ni malo, sunce je pržilo a pritisak padao, usput smo uletali u ozbiljne rojeve obada i drugih insekata. Ja sam izboden po rukama i popodne su mi od alergijeske reakcije otekle nadlanice... i ništa, dežurni sanitet mi je zveknuo bocu na prevodnici Bogojevo, sedeli sa mnom pola sata i to je to, predveče sam već ljuštio rakiju sa kapetanima :mrgreen: :mrgreen: ...kada nema regate, sa tog mesta do Bogojeva ima sat i po peške, a najbliža hitna pomoć je u Odžacima.

Pa onda, iako baš držim do toga da mi brod bude uvek spreman i pouzdan , ipak mi je puklo kormilo po isplovljavanju iz Bogojeva. Dan je bio oblačan, sa prijatnim vetrom, nije bila saharska vrućina, pa sam odlučio da ne tražim pomoć (a bilo je 90 dobronamernih ljudi oko mene, svi spremni da pomognu), nego sam na list kormila vezao konope u kajase, i tako stojeći na krmi plovio 6 sati, da bih vežbao i trenirao svoje sposobnosti, ko zna kad i na kom okeanu će mi zatrebati :laughing-rolling: :laughing-rolling: ... na kraju sam uspeo usput i sam sebi da skuvam kafu i da sipam rakijicu. To se moglo desiti i dok su mi deca bila sama, ali opet ne bih bio bogznakako zabrinut, upravo zbog masovne i organizovane plovidbe.
Uveče jedan borac doneo švajs aparat, iz pratnje Voda Vojvodine doneli agregator, pec-pec, i trust mozgova je stigao i na redovno večernje zasedanje. :obscene-drinkingcheers:

I to bi bilo to, moglo bi se danima tranjasati, nemoguće je sve po forumima sublimirati i iskucati, zato služe zajedničke plovidbe.
Slika

Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 239
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Terca » Sreda 13 Jul, 2022 09:03

Nevena napisao:
Utorak 12 Jul, 2022 07:52
Uros napisao:
Subota 09 Jul, 2022 17:13
koji je bio procenat brodskih motora u odnosu na vanbrodske itd :mrgreen:
E, sad videh pitanje. Bilo je otprilike pola pola.
Ipak, moram da primetim da smo posle 2-3 dana počeli da izbegavamo da se vežemo pored čamaca sa brodskim motorom (isključujući Calypso i Tercu, naravno :) ), jer bi nas, u većini slučajeva, ako ujutro kreću pre nas, ostavljali u smradu izduvnih gasova, što se nikako ne uklapa u naše viđenje boravka u prirodi. :(
Za sledeće zasedanje predlažem da naftaški lobi izračuna karbonski otisak suvremenog motorizovanog plovila koje na 300km sprži 70 litara bezolovnog po evropskim standardima naspram onog sa prepotopskim dizelom koji spali 30 litara ložaka :laughing-rolling: :obscene-drinkingcheers: :laughing-rolling: ta nam je tema barem neiscrpna :mrgreen:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Uros » Sreda 13 Jul, 2022 10:41

Da otvorim novu temu "Karbonski otisak suvremenog motorizovanog plovila"? :lol: :lol: :lol:

Hvala vam što ste podelili iskustva sa regate, ja još nisam učestvovao ni na jednoj ali polako sazrevam u tom smeru. Znači mi kad pročitam kako to otprilike izgleda i šta sve može da se očekuje i dobro, i manje dobro. Kilometraže, brzine i potrošnje su dobre zbog nekog planiranja, mada se kod svih to razlikuje. Ono što je bitno je neka prosečna brzina kojom cela regata plovi, George kaže da je u jednom trenutku bilo i sporije nego što je "normalno", ali to samo znači da na regati mogu da učestvuju svi bez obzira na snagu i brzinu.

Interesantno mi je i ovo što si napisao za količinu plovila na maloj zapremini vode, gde treba da se kupa, gde ne...

Najbitnije je da ste se vi lepo proveli, da nije bilo većih problema i da ste podelili to sve i sa nama. I da, slobodno nastavite ako se nečega setite, svi pratimo temu sa zadovoljstvom :handgestures-thumbupright: :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Nevena » Sreda 13 Jul, 2022 13:00

Uros napisao:
Sreda 13 Jul, 2022 10:41
Da otvorim novu temu "Karbonski otisak suvremenog motorizovanog plovila"? :lol: :lol: :lol:
Pa sad, kad sam već prozvana, to ćemo morati proalanazirati i prodiskutovati, al kad nam zahladi i pokvare se uslovi za plovidbu. :mrgreen: :mrgreen:

Leto ćemo iskoristiti da emitujemo, neko više neko manje :oops:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Uros » Sreda 13 Jul, 2022 13:10

Nevena napisao:
Sreda 13 Jul, 2022 13:00
...
Leto ćemo iskoristiti da emitujemo, neko više neko manje :oops:
:lol: :lol: :lol:

Ma samo neka se plovi, sigurno je da se ne održavaju svi motori isto pa tako ima i onih dizela koji sagorevaju odlično ali i onih koji dime. To je više do vlasnika nego do motora ako mene pitate...

Sreća da nisi imala komšije što troše mešavinu, to bi bilo gore...mada me taj miris vrati u detinjstvo i vreme drvenih šiklji sa Tomosom 4 :)
Inspektor za visinu kabine

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od George » Sreda 13 Jul, 2022 13:41

Uros napisao:
Sreda 13 Jul, 2022 13:10
[quote=

Sreća da nisi imala komšije što troše mešavinu, to bi bilo gore...mada me taj miris vrati u detinjstvo i vreme drvenih šiklji sa Tomosom 4 :)
Ma nema lepšeg mirisa od "četvorkinog" dima filtriranog kroz vodu. Ne samo što i mene vraća u detinjstvo, nego mi je taj miris u podsvesti uprogramiran kao asocijacija za leto. Ma kakve laste, rode, itd. Brate, kad osetim onaj miris, siguran sam da se nalazim negde zagnjuren u Tisu, i da pokraj mene prolazi neki čamac sa četvorkom na sebi, a to ima samo leti. :mrgreen:
Nevena, znam da bi me sada najradije gađala sa nečim, ali eto mene čak i ta dimčina asocira na nešto lepo. :obscene-drinkingcheers:

Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 239
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Terca » Sreda 13 Jul, 2022 14:17

A ne tako davno, kažu ljudi, najpoželjniji muškarci su koristili D2 umesto dezodoransa i vinjak umesto afteršejva...
a za svečane prilike i za dame sa ukusom, vinjak peticu :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od George » Sreda 13 Jul, 2022 14:18

Terca napisao:
Sreda 13 Jul, 2022 14:17
A ne tako davno, kažu ljudi, najpoželjniji muškarci su koristili D2 umesto dezodoransa i vinjak umesto afteršejva...
a za svečane prilike i za dame sa ukusom, vinjak peticu :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Odgovori