Boravak na vodi

Plovidbe, druženja, doživljaji sa vode
Odgovori
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Boravak na vodi.

Post od Uros »

Da ne bude samo FOTO, neka bude FOTO/VIDEO... :D

Inspektor za visinu kabine
Steps
Korisnikov avatar
Postovi: 299
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Lokacija: Beograd, AJK
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od Steps »

Prvi put vidim Miletin novi krov na vodi..mislim da odlicno stoji....a ti Urose nemoj da "divljas" po Dunavu.. vidi koliki talas ostavljas za sobom.. :laughing-rolling: ....odlican foto/video... :obscene-drinkingcheers:
SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 345
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od SRSA »

E vas trojica baš uživate :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:
George
Korisnikov avatar
Postovi: 642
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.8
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od George »

Super! Svaka čast! Valjda će već jednom i ovo vreme da se smiluje, pa da možemo češće na vodu.
vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 196
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od vlajko45 »

Predlažem da se tema preimenuje u 'Uživanje na vodi' :obscene-drinkingcheers:
George
Korisnikov avatar
Postovi: 642
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.8
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od George »

UrosP napisao: Utorak 18 Maj, 2021 06:40 Da ne bude samo FOTO, neka bude FOTO/VIDEO... :D

Jer tajna sa kojim telefonom snimaš? Sviđa mi se kvalitet videa, a pogotovo stabilizacija slike. Zanimalo bi me i dali snimaš iz ruke, ili koristiš neki stalak, eventualno selfi štap? Sve u svemu, baš sam oduševljen sa ovim tvojim kratkim video klipovima. :handgestures-thumbupright:
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Boravak na vodi.

Post od Uros »

E hvala svima, podrska mi znaci jer onda znam da nije zanimljivo samo meni i ovoj bradatoj dvojici sa snimka, vec i drugima :mrgreen:
George, meni su tvoji snimci isto odlicni i volim da ih gledam, kao i ostala druzina sa foruma :obscene-drinkingcheers:

Sto se tice snimanja, naravno da nije tajna. Do skoro sam koristio telefon Samsung A40 koji ima dobru kameru ali i vrlo dobru stabilizaciju. U programu za editovanje videa, "iMovie", ima i mogucnost da se dodatno stabilizuje svaki snimak, sto sam uveliko koristio. Kamera ima i opciju za siroki ugao, sto daje onu dubinu snimcima jer obuhvata veci kadar, ali isto tako gubi malo na kvalitetu i digitalni zoom nije moguc u tom rezimu.

#

Poslednji snimak je sniman kamericom GoPro 8 Hero Black, koja ce mi ubuduce biti glavna oprema. Ona ima toliko dobru stabilizaciju da iMovie ne mora nista da radi :) Cak ima opciju da se ukljuci hiper-stabilizacija u slucaju da je kamera montirana na bicikl ili na nesto sto proizvodi velike vibracije, i pegla podrhtavanje u ogromnoj meri. Inace su joj performanse izuzetne, maksimalna rezolucija je 4K, a maksimalan broj frame-ova je 240, sto omogucava one usporene snimke koji izgledaju prefinjeno i cisto.
Sa tri ugradjena mikrofona i zvuk dobija mnogo bolji kvalitet...Za snimanje koristim 1080p i 60fps, jer fajlovi budu pristojne velicine i moj kompjuter uspeva da ih savlada bez problema.

Na njoj je sklopivi tripod stativ kojim uglavnom snimam iz ruke, a jedini put kad je stajala na njemu samostalno, je onaj kadar gde ja sedim i upravljam, kao i kadar u kome rucamo u kabini Rebella.

Ostaje mi da vezbam, a vi slobodno uputite kritike da bi to vremenom postajalo bolje ;)
Inspektor za visinu kabine
Popaj
Korisnikov avatar
Postovi: 186
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 07:15
Lokacija: Beograd
Plovilo: Shetland 570
Dimenzije: 5.7m x 2.2m
(unutrasnje mere)
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od Popaj »

Drugari svaka cast. Bas ste uzivali. Ne postoji kamera koja moze da docara tu lepotu.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Boravak na vodi.

Post od Uros »

Hvala Zoki, upravo tako! :obscene-drinkingcheers:

#

Trenutna situacija 8-)

Slika

Slika

Slika
Inspektor za visinu kabine
Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 878
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Boravak na vodi.

Post od Mileta »

Uh juče je baš bilo dobro. Dunav brz ali bez vetra. Našli smo tu baš lepo mesto, gde nije mnogo brza voda. Odlično proveden dan.
Odgovori