Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Lepše je putovati u društvu, podelite to sa nama
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Uros » Subota 09 Jul, 2022 17:13

Što kaže Mileta, ako uhvatite vremena napišite malo utiske sa regate, koliko moto sati je odrađeno, kojim se brzinama plovi, koji je bio procenat brodskih motora u odnosu na vanbrodske itd :mrgreen:
Inspektor za visinu kabine

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 460
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od dell_mare » Subota 09 Jul, 2022 18:29

Koji procenat je bilo Lav piva u odnosu na Jelen

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 198
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Nevena » Subota 09 Jul, 2022 19:08

Sjajan filmić i sjajno iskustvo.
Baš je bilo dosta materijala, pa sam morao da izvršim nemilosrdnu selekciju
Najluđe je što ja uopšte nisam primetila da si ti toliko snimao :o
dell_mare napisao:
Subota 09 Jul, 2022 18:29
Koji procenat je bilo Lav piva u odnosu na Jelen
0% :obscene-drinkingcheers:

Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 236
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Terca » Subota 09 Jul, 2022 19:30

Ne znam kako sam znao, ali sam znao da će George sačiniti ekstra cool video uradak.

Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 236
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Terca » Ponedeljak 11 Jul, 2022 06:27

evo još jedan uradak, malo su im hronolški zbrkani kadrovi, ali nije se svaka začešljana udala...


George
Korisnikov avatar
Postovi: 601
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od George » Ponedeljak 11 Jul, 2022 12:03

Uros napisao:
Subota 09 Jul, 2022 17:13
Što kaže Mileta, ako uhvatite vremena napišite malo utiske sa regate, koliko moto sati je odrađeno, kojim se brzinama plovi, koji je bio procenat brodskih motora u odnosu na vanbrodske itd :mrgreen:
Evo ovako... Pošto mu ja ovde u Senti dođem kao neko istureno odeljenje, za mene je regata trajala oko 560 km umesto 300 km. To znači da sam ja krenuo dva dana ranije da bih regatu "navatao" u Bačkom Petrovcu, i da sam se vratio kući dva dana kasnije. Činjenično stanje je da sam na 560 km napravio 63 moto sata i pri tome potrošio 65 litara nafte. Režim vožnje na regati je bio opušten, (na nekim deonicama isuviše opušten), čak i sa mojih 10 ks upregnutih u lađu. Za celu organizaciju imam samo reči hvale. Nekih naročitih negativnih momenata bar sa moje tačke gledišta, baš i nije bilo, osim možda jednog, kada je na brodu koji je bio vezan neposredno pored mene izbio požar prilikom pretakanja goriva. Na svu sreću vatra je brzo ugašena, i niko se značajnije nije povredio.
Ono što na regatama ovakvog tipa zna da bude malo napeto su prevođenja, gde se u prevodnicu ugura i po 30-ak plovila, a da pri tome ima i onih koji baš nisu vični upravljanju brodom. Sve ostalo je ja bih rekao opuštajuće ukoliko čovek voli plovidbu i društvo.

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 198
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Nevena » Utorak 12 Jul, 2022 07:46

Evo i mojeg viđenja regate.
Mi smo krenuli iz Dunavca u Novom Sadu, 30-tak minuta nakon što su krenuli komandni brod i katamaran sa političarima i novinarima. Ja sam se malo bojala tog masovnog izlaska iz marine, puno brodova odjednom, ali je sve prošlo i više nego opušteno.

Taj opušteni ritam je pratio celu regatu. Čak i u situacijama u prevodnicama, koje bi izazvale ozbiljne incidente da su vozači kola u pitanju i koje su se posle danima prepričavale, nije bilo nervoze ni vikanja. Ljudi bi, kada vide da je neko napravio glupost ili se spetljao, obratili samo malo više pažnje i pomogli „problematičnom“ brodu da se namesti i uveže. A dešavalo se i da se neko napije i da je tvrdoglav i sto čuda.

Ujutro se kretalo oko 9, kad ko popije kafu i plovilo se oko 30-tak km. Pri dolasku na krajnje odredište za taj dan smo se vezivali gde ima mesta, nekada pored poznatih, a nekad pored potpunih stranaca koji bi najčešće odmah pomagali oko vezivanja i postajali drugari na vodi.

Tokom plovidbe se stajalo na proširenjima i trianglima radi kupanja ili samo odmora i kafe. Bitno je bilo da se stigne na odredište u dogovorenom vremenskom okviru jer su nam domaćini skoro u svim mestima kuvali ručak. U Bezdanu smo umesto ručka dobili svežeg očišćenog šarana pa je organizovano takmičenje u kuvanju riblje čorbe. Pošto mi nismo imali kotlić, a ni potreban prateći materijal, udružili smo se sa Calyposo-m pa smo pekli ribu.

U nekim mestima smo imali organizovane turističke obilaske. Ruski Krstur smo npr. obilazili više od 2 sata i tako se sjajno zabavili. :o

I tako dan po dan, pivo po pivo, preplovismo 300km, što kanalom što Dunavom,

Upoznali smo neke nove ljude, odmorili se, umorili se i obećali da ćemo ići i dogodine, ako nas nešto ne spreči. :obscene-drinkingcheers:

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 198
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Nevena » Utorak 12 Jul, 2022 07:52

Uros napisao:
Subota 09 Jul, 2022 17:13
koji je bio procenat brodskih motora u odnosu na vanbrodske itd :mrgreen:
E, sad videh pitanje. Bilo je otprilike pola pola.
Ipak, moram da primetim da smo posle 2-3 dana počeli da izbegavamo da se vežemo pored čamaca sa brodskim motorom (isključujući Calypso i Tercu, naravno :) ), jer bi nas, u većini slučajeva, ako ujutro kreću pre nas, ostavljali u smradu izduvnih gasova, što se nikako ne uklapa u naše viđenje boravka u prirodi. :(

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 641
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od Zveki » Utorak 12 Jul, 2022 10:10

Nevena napisao:
Utorak 12 Jul, 2022 07:52
Uros napisao:
Subota 09 Jul, 2022 17:13
koji je bio procenat brodskih motora u odnosu na vanbrodske itd :mrgreen:
E, sad videh pitanje. Bilo je otprilike pola pola.
Ipak, moram da primetim da smo posle 2-3 dana počeli da izbegavamo da se vežemo pored čamaca sa brodskim motorom (isključujući Calypso i Tercu, naravno :) ), jer bi nas, u većini slučajeva, ako ujutro kreću pre nas, ostavljali u smradu izduvnih gasova, što se nikako ne uklapa u naše viđenje boravka u prirodi. :(
Ma jedan litar potrosnje opravdava i kad se komsije malo guse :lol: :lol:

Nevena, koliko je Honda potrosila goriva za tih predjenih 300km ako ima neka izvedena racunica.

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 271
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Regata "Vode Vojvodine" - 2022

Post od nele » Utorak 12 Jul, 2022 10:46

Bas sam hteo da postavim to pitanje ? Ja imam Hondu 40ks i planiram...od Titela ka Beceju, Senti....🤔

Odgovori