Calypso-Bombonass

Plovidbe, druženja, doživljaji sa vode
Odgovori
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Calypso

Post od Uros » Ponedeljak 20 Sep, 2021 16:12

Uh lepota..! :obscene-drinkingcheers:

Jesi resio onaj problem sa obrtajima?
Inspektor za visinu kabine

George
Korisnikov avatar
Postovi: 601
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Calypso

Post od George » Ponedeljak 20 Sep, 2021 17:57

Pa, čini se da jesam. Baš sam ga sad testirao malo duže, i izgleda da je ok. Zavarena izduvna cev, pa više ne dimi u motorni prostor, promenjen filter vazduha, koji je usled tog dima bio zaprljan, i podešavan završetak ubrizgavanja. Sve to zajedno je rezutiralo da sada čini mi se radi kako treba. Sad ima novi problem, curi nedavno remontovana vodena pumpa. To kada te krene neće na jednom problemu da se završi, već mora još nešto da zeza. :doh:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Calypso

Post od Uros » Ponedeljak 20 Sep, 2021 18:35

Bitno je da si rešio problem sa radom motora, pumpa će lakše da se sredi.

Tako nas je nešto poteralo, sredimo jedno a drugo krene da zeza. Ja taman sredio sve zbog čega sam vadio Rebell na suvo, i u povratku iz Ostružnice primetim da mi kaplje voda iz izmenjivača toplote. To je sad sledeće na redu... valjda će se u nekom trenutku sastaviti da sve radi kako treba :mrgreen:
Inspektor za visinu kabine

Djordje
Korisnikov avatar
Postovi: 263
Pridružio se: Subota 27 Feb, 2021 11:32
Lokacija: Belegiš
Plovilo: Singila mingi
Dimenzije: 9.9m x 2.75m
Status: Offline

Re: Calypso

Post od Djordje » Ponedeljak 20 Sep, 2021 23:40

George napisao:
Ponedeljak 20 Sep, 2021 15:35
Vikend na Tisi...

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika
Eeeee, taaako se to radi!! :clap: :clap: :handgestures-thumbupright: :obscene-drinkingcheers:
...polako i pomalo, pa će biti dugo i dobro... :obscene-drinkingcheers:

George
Korisnikov avatar
Postovi: 601
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Calypso

Post od George » Nedelja 26 Sep, 2021 07:09


Plovidba od Sente do Titela.
Poslednja izmena od George u Nedelja 26 Sep, 2021 09:58, izmenjeno 1 put ukupno.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Calypso

Post od Uros » Nedelja 26 Sep, 2021 07:46

Mnogo lep snimak George a Tisa je stvarno prelepa...svaka cast! Kvalitet videa i stabilizacija su odlicni :clap: :handgestures-thumbupright:

Tvoj prijatelj sa Kamenicankom(ako se ne varam), koji motor ima? To su izgleda veoma plovni camci pa ih i mali motor odlicno gura. Ne znam nista o njihovoj stabilnosti, prednostima i manama, nema ih puno ali vidim poneku ovde kod nas kako klizi uz Dunav :)
Inspektor za visinu kabine

George
Korisnikov avatar
Postovi: 601
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Calypso

Post od George » Nedelja 26 Sep, 2021 07:59

Da, dobro si video, to je velika Kameničanka. U Senti ih ima čak 4.Drugar trenutno ima na njoj Johnsona 9.9 (4t),koji ovaj brodić nosi sa lakoćom. Bez probema dostiže tih 12-13 km/h u odnosu na vodu. Dogodine će već imati novu Hondu 20 koju je upravo kupio Po mom skromnom mišljenju, oko te izuzetne plovnosti se i završavaju sve njegove prednosti, dok mana ima više, prvenstveno oko ljuljanja, zatim skučenost, i da, nemogućnosti da ugradiš stabilni motor. :mrgreen:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Calypso

Post od Uros » Nedelja 26 Sep, 2021 08:30

Pravo zboriš... :lol: :lol: :lol:

Pretpostavio sam da je tako gledajući slike po oglasima. Malo je čudno da plovilo od 9m bude samo 2m širine ali eto odgovora :)

P. S. Koji program si koristio za montažu videa i da li može da se eksportuje video veće rezolucije od 1080p? Na ovom što ja koristim je 1080p maksimalno, a youtube drugačije tretira kad uploaduješ snimak od 1080p i 4k snimak. Kad gledaš 4K snimak smanjen na 1080p rezoluciju, bude mnogo kvalitetniji od onog koji je izvorno bio uploadovan u 1080p. Navodno je stvar u kvalitetnijem kodeku koji youtube koristi samo za 4k..
Inspektor za visinu kabine

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 641
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Calypso

Post od Zveki » Nedelja 26 Sep, 2021 09:22

Lepa reportaza sa prelepe Tise. Dopada mi se efekat prilikom promene kadrova....mada mi se i zavrti malo u glavi :roll:

George
Korisnikov avatar
Postovi: 601
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Calypso

Post od George » Nedelja 26 Sep, 2021 10:45

Uros napisao:
Nedelja 26 Sep, 2021 08:30
Pravo zboriš... :lol: :lol: :lol:

P. S. Koji program si koristio za montažu videa i da li može da se eksportuje video veće rezolucije od 1080p? Na ovom što ja koristim je 1080p maksimalno, a youtube drugačije tretira kad uploaduješ snimak od 1080p i 4k snimak. Kad gledaš 4K snimak smanjen na 1080p rezoluciju, bude mnogo kvalitetniji od onog koji je izvorno bio uploadovan u 1080p. Navodno je stvar u kvalitetnijem kodeku koji youtube koristi samo za 4k..
Po prvi put sam celo editovanje (kao i samo snimanje) odradio na telefonu. Do sada sam na kompu koristio Corelov Video Studio, ali je počeo nešto da zeza, a i prilično je prohtevan što se konfiguracije tiče, tako da je moj i3 procesor i do sada zapinjao. Osim toga baš nešto od dece i nemam pristup računaru, pa sam sa play stora skinuo youcut koji za divno čudo radi savršeno, i još je jednostavnija upotreba nego na corelu. Sve u svemu ovo je prvi video koji sam odradio na telefonu sa ovim editorom, i sasvim sam zadovoljan.

Odgovori