Calypso-Bombonass

Plovidbe, druženja, doživljaji sa vode
Odgovori
George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Calypso-Bombonass

Post od George » Ponedeljak 20 Nov, 2023 19:42

Pre bih rekao da je brod našao mene...ova linija broda mi se uvukla pod kožu već davno, još od kada sam Calypsa spustio na vodu, pa sam u marini leti viđao jedan Novosadski brod "Reming" koji je po celo leto vezan u Senti. Ideja je u potpunosti sazrela ovog leta kada smo se intenzivno družili sa Rešom (Terca), i kada sam video kako njegov brod klizi kroz vodu bez trunke napora. Fenomenalna linija... Tu sam potpuno sazreo za zamenu broda. Bio sam kuvan, a ostalo su već nijanse. Na druženju u NS smo ušmekali par potencijalnih kandidata koji bi u dogledno vreme mogli biti na prodaju, a od kojih je Bombon bio najbolji... I tako jedno veče zazvonii telefon, i čujem da je upravo vlasnik Bombona rešio da ga proda. Već sutradan sam otišao u NS i kupio brod. Narednih desetak dana je još ostao u NS dok smo sa Rešom navatali pogodan termin da doplovimo do Sente. Krenuli smo u petak popodne, dobacili do Slankamena, pa sutradan do Novog Bečeja, da bi u nedelju stigli do Sente u ranim popodnevnim satima.
Reši bih i javno da se zahvalim na pruženoj podršci prilikom kupovine, kao i doplovljavanju do Sente kao i na druženju. Ispao je drugarčina, baš, baš... :obscene-drinkingcheers:
Na brodu ima šta da se radi, ali o tome sam već pisao. Danas sam u Tehnonautici poručio nov električni toalet, pošto je stari mehanički izdahnuo. Crkla mu pumpa, a delovi koštaju blizu 100e, pa sam rešio da ubacim nov i to na 12V. Pod hitno još moram da saniram curenje na impelerskoj pumpi, jer evo dolazi zima, pa verovatno po hladnoći neću imati previše volje da babram po brodu.

Odgovori