Ten Broeke 780 AK

Predstavite vaše plovilo
Odgovori
Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Ten Broeke 780 AK

Post od Steps » Utorak 21 Dec, 2021 10:36

Sto bi rekao Dell Boy : "He who dares wins!"
Bice to dobro... :handgestures-thumbupright:

Zveki
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m

Post od Zveki » Utorak 21 Dec, 2021 13:20

Ili sto bi rekli Alanfordovci...."Ako kanis pobediti, ne smes izgubiti"

Samo napred... :handgestures-thumbupright:

dell_mare
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m

Post od dell_mare » Nedelja 09 Jan, 2022 20:02

Operacija uspela, a pacijent na samrti. Ni drugi set brizgaljki nije poboljšao rad motora. Iako su dizne i boš pumpa novi, motor slabo pali, radi loše, nivo ulja i dalje ne može da se pozna na meraču, pojavio se problem i sa pritiskom ulja (ne diže kako treba) a o dimu i da ne govorim. Motor ide napolje, čeka me posao sličan Radoicinom. Pored svega toga, Ukleti je spreman i za fine radove na limariji, prozorima, auspuhu, podovima. Zbog toga, ide napolje dok traje zima. U zavisnosti od procene majstora šta sve treba da se radi na motoru, proceniću šta dalje s njim tj da li izlazim il ostajem u forumu traktorista :) Nadam se da ostajem, voleo bih. Čeka me sladak posao na suvom doku.

Mileta
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Plovilo: Cranchi Holiday
Dimenzije: 6m x 2.5m

Post od Mileta » Ponedeljak 10 Jan, 2022 07:16

Možda je i dobro što izlazi napolje. Biće troškova, ali to je prilika da odjednom uradiš sve što treba i na čamcu i na motoru, a onda samo uživanje i plovidba.

SRSA
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Plovilo: bez plovila
Dimenzije: 1x1
Status: Online

Post od SRSA » Ponedeljak 10 Jan, 2022 09:59

Jedina dobra stvar u ovoj situaciji je to što je van sezone. Tako ćeš do proleća imati dovoljno vremena da rešiš problem sa pogonom. Iz svega što si naveo pitanje je da li taj motor vredi popravljati, ali to sve zavisi od kvara. Ako bude bilo potrebno raditi potpunu generalnu reparaciju, isljučivo sa originalnim delovima a ne sa nekakvim sumnjivim zamenskim, onda bi to bilo ok. U suprotnom možda razmisliti o zameni motora nekim adekvatnim stabilnim dizelom, koji bi mogao da se lako upakuje u postpjeći motorni prostor na lađi. U svakom slučaju dobar majstor da izvrši pregled i da procenu, pa polako. :obscene-drinkingcheers:

Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Kontakt:

Post od Uros » Ponedeljak 10 Jan, 2022 12:38

Dobro je sto ce majstor da pogleda motor, nesto mi je neverovatno da tek tako otkaze :think:
Nadam se da je do podesavanja ili do necega sto jos niste otkrili da je zakazalo...Ako ikad resis da izvadis brodski motor i stavis vanbrodski, pozovi me i argumentovano cu ti dokazati da debelo gresis! :mrgreen:

Ta korita su pravljena za brodski motor i sve je prilagodjeno toj vrsti pogona. Ako bi izbacio dizel motor, prvo bi ozbiljno narusio stabilnost broda a onda i statiku u smislu lezanja na vodi. Onda bi primetio da ti se potapa krma kad das gas sa vanbrodskim, pa da propeler dobije vazduh na talasima itd itd...Postoje plovila cak i veca od nasih koja su pravljena namenski za vanbrodski motor, tu onda nema problema, ali kada se menja nesto sto je fabrika isprojektovala, nastanu odredjeni problemi.

Uglavnom, ako se bas desi da je motor odsvirao svoje, prelistaj oglase jer je bilo nekih motora u poslednje vreme. Ja sam siguran da bi i jedan Torpedo 18/24 koji je bio bas skoro na oglasima, bez ikakvih poteskoca gurao Holandjanina. Na stranim oglasima sam nalazio i Ten Broeke u koje je ugradjen Yanmar od 12 konja i gde se hvale sa malom potrosnjom i nista manjom brzinom od tvoje trenutne ;)
Kod tebe je to ceo motor lepo upakovan ispod poda u kokpitu, steta bi bilo da se takva konfiguracija ne koristi.
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m

Post od Steps » Ponedeljak 10 Jan, 2022 12:52

Ja nemam da ti dam ni jedan savet...osim da zoves ako treba neka pomoc....Sretno!!!

dell_mare
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m

Post od dell_mare » Ponedeljak 10 Jan, 2022 22:22

Uros napisao:
Ponedeljak 10 Jan, 2022 12:38
Dobro je sto ce majstor da pogleda motor, nesto mi je neverovatno da tek tako otkaze :think:
Nadam se da je do podesavanja ili do necega sto jos niste otkrili da je zakazalo...Ako ikad resis da izvadis brodski motor i stavis vanbrodski, pozovi me i argumentovano cu ti dokazati da debelo gresis! :mrgreen:

Ta korita su pravljena za brodski motor i sve je prilagodjeno toj vrsti pogona. Ako bi izbacio dizel motor, prvo bi ozbiljno narusio stabilnost broda a onda i statiku u smislu lezanja na vodi. Onda bi primetio da ti se potapa krma kad das gas sa vanbrodskim, pa da propeler dobije vazduh na talasima itd itd...Postoje plovila cak i veca od nasih koja su pravljena namenski za vanbrodski motor, tu onda nema problema, ali kada se menja nesto sto je fabrika isprojektovala, nastanu odredjeni problemi.

Uglavnom, ako se bas desi da je motor odsvirao svoje, prelistaj oglase jer je bilo nekih motora u poslednje vreme. Ja sam siguran da bi i jedan Torpedo 18/24 koji je bio bas skoro na oglasima, bez ikakvih poteskoca gurao Holandjanina. Na stranim oglasima sam nalazio i Ten Broeke u koje je ugradjen Yanmar od 12 konja i gde se hvale sa malom potrosnjom i nista manjom brzinom od tvoje trenutne ;)
Kod tebe je to ceo motor lepo upakovan ispod poda u kokpitu, steta bi bilo da se takva konfiguracija ne koristi.
Uroše, Steps, Srsa, Mileta hvala na nadahnuću. Mnogo puta smo Uroš i ja pričali o brodskim motorima i znam da deli istu strast. Ne odustajem od brodskog motora do poslednje karike! I ja se nadam da sve to ne može tako "brzo" da ucrka i da sam negde i sam napravio propust no videćemo, nije samo ni do motora. Svako od vas je sigurno osetio bar jednom da treba sredi sve one sitne i krupne nedostatke na brodu koje je odlagao i koje su ga nervirale. E kod mene je sad taj trenutak, i ogroman motiv da to uradim.

Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Kontakt:

Post od Uros » Utorak 11 Jan, 2022 08:08

Najbitnije je da ima motivacije, onda je sve moguce. Samo napred! :obscene-drinkingcheers:
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

Djordje
Korisnikov avatar
Pridružio se: Subota 27 Feb, 2021 11:32
Plovilo: Singila mingi
Dimenzije: 6.5m x 1.5m u tabanu

Post od Djordje » Utorak 11 Jan, 2022 09:04

Zovi za pomoć ako ti trebaju jaki, a ne pametni! :P
...polako i pomalo, pa će biti dugo i dobro... :obscene-drinkingcheers:

Odgovori