Terca

Predstavite vaše plovilo
Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Terca

Post od Uros » Petak 19 Nov, 2021 09:45

Terca napisao:
Petak 19 Nov, 2021 09:41
U životu nisam puno sanjao ružnih snova, ali gotovo u svakom mom ružnom snu je bila brusilica u brodu.
:laughing-rolling:
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Sreda 24 Nov, 2021 13:20

Terca, koje motorno ulje koristis u DMB-u?

Zanima me i tvoje iskustvo, bas smo relativno skoro diskutovali o motornim uljima u ovoj temi:
viewtopic.php?f=9&t=165

Terca
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m

Post od Terca » Četvrtak 25 Nov, 2021 10:43

Po preporuci iz uputstva, SAE30, za upotrebu u pretežno toploj klimi, budući da zimska 3 meseca po pravilu ne plovim, izvučem čamčić na suvi vez, i zanimam se radovima.... Do februara plovim povremeno na brodu od drugara koji je megaloman i brod mu je preveliki za često izvlačenje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gledam da je API CD klasifikacija, opet zbog generacije i godišta motora, i preporuke po uputstvu.

Ako je reč o trademark ulja, o čemu ne volim da drljam puno, onda je to Nisotec, dizel s3. Kod ovih nadrkanih brendova nisam ni našao ulje sa takvom viskoznosti i klasifikacijom a da ima da se kupi u radnji, njima je cilj uglavnom automobilsko tržište,i ovo se retko, ako ikad, uvozi. Ta ulja smatram savremenijim, prilagođenim savremenim moćnim motorima koji imaju savremeni rok upotrebe do 10-15 godina...

O odnosu nautičko vs. nenautičko ulje, nemam šta puno da kažem, i motori mogu biti nautički i nenautički, DMB je zapravo lombardinijev motor koji ide i u agregate, vodene pumpe, mini traktore, dizalice... a ima i svoju brodsku izvedbu sa vodenim hlađenjem, i ja mom motoru još nikad nisam rekao da je rođen kao nautički pa on pristaje da radi i sa nenautičkim uljem.

Kad već spomenuh zimovanje, onda evo i filmić kako smo se ove godine spremili za zimu, imam par "projekata" za povećanje borbene gotovosti.

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Četvrtak 25 Nov, 2021 13:39

Odlican snimak i uigrana ekipa, deluje tako jednostavno i brzo :)

Sto se tice ulja, sad tek vidim S-3 ulje, a nasao sam i NISOTEC SUPER SAE 30 koje podrzava ove standarde: API CF-4/CF/SG; ACEA E2; MB 228.0; MAN M270.
Interesantno je da Nisotec proizvodi posebno i ulja za brodske motore, ali se prodaju samo na bure od 200L...Mozda da kupimo jedno, za potrebe foruma? :mrgreen:

Mislim da cu na sledecoj zameni ulja da se odlucim za Nisotec sa odgovarajucom klasifikacijom.

Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m

Post od Steps » Četvrtak 25 Nov, 2021 14:20

Prelepo okruzenje, marina i prijatni ljudi u klubu..Prvi put sam bio u aprilu sa cerkom na Uskrsnjoj regati. Vidimo se sledeceg aprila!!! Pozdrav :obscene-drinkingcheers:

dell_mare
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m

Post od dell_mare » Petak 26 Nov, 2021 10:19

Uros napisao:
Četvrtak 25 Nov, 2021 13:39
Odlican snimak i uigrana ekipa, deluje tako jednostavno i brzo :)

Sto se tice ulja, sad tek vidim S-3 ulje, a nasao sam i NISOTEC SUPER SAE 30 koje podrzava ove standarde: API CF-4/CF/SG; ACEA E2; MB 228.0; MAN M270.
Interesantno je da Nisotec proizvodi posebno i ulja za brodske motore, ali se prodaju samo na bure od 200L...Mozda da kupimo jedno, za potrebe foruma? :mrgreen:

Mislim da cu na sledecoj zameni ulja da se odlucim za Nisotec sa odgovarajucom klasifikacijom.
Čekaj prvo traktor da kupimo pa onda da možemo kao i kolege sa snimka da ređamo brodiće kao legokocke na doku. Neverovatno efikasno vađenje brodova. Ovo još nisam video.

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Petak 26 Nov, 2021 10:41

Da imamo povrsinu za izvlacenje kao kolege, lako bismo se organizovali za vitlo ili traktor :)

Odgovori