Rebell Seaskip 25ft

Predstavite vaše plovilo
Odgovori
Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Rebell Seaskip 25ft

Post od Uros » Petak 01 Okt, 2021 06:31

Mileta napisao:
Petak 01 Okt, 2021 06:01
Pošto sam redovno pratio sve radove mogu da kažem da ti samo želim da su ovim zaokružene veće popravke i prepravke na motoru i uopšte na Rebelu, i da ćeš od sada moći da se više posvetiš plovidbi i uživanju. Naravno tu ne računam sitne majstorije u cilju poboljšanja konfora i izgleda broda, toga će uvek biti.

Hvala Mileta, sitne majstorije su obavezna stvar, to nam dodje kao hobi, razbibriga...
Kad nam ponestanu ideje za sitne majstorije, onda nije dobro..to obicno vodi ka nekim radovima u stanu, npr renoviranju kuhinje ili kupatila... :lol: ;)
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

Zveki
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m

Post od Zveki » Petak 01 Okt, 2021 06:36

Ili prodaji plovila :mrgreen:

George
Korisnikov avatar
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Plovilo: Čelični tabanaš - Calypso
Dimenzije: 8.5 x 2.2

Post od George » Petak 01 Okt, 2021 11:15

Zveki napisao:
Petak 01 Okt, 2021 06:36
Ili prodaji plovila :mrgreen:
... I kupovini novog, na kojem će opet biti šta da se radi... :mrgreen:

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Ponedeljak 11 Okt, 2021 17:31

Sitne majstorije su ovaj put prerasle u rekonstrukciju...

Vec duze vreme razmisljam kako ova klupa nema neku preveliku funkciju za sedenje, a zauzima dobar deo enterijera:

Slika

Razlog zbog koga mi se nije svidjala je to sto je naslon predaleko da bi se naslonilo, a kada se sedi na tom mestu, onda su noge na prolazu tj izlazu u kokpit. Zbog toga se bas retko koristi za sedenje pa sam resio da je je presecem i zaravnim pod na tom mestu, a da ostane samo jedna klupa za sedenje drugacije pozicionirana. Taj dan je pocela ona jaka kosava prosle nedelje, a ja resen da zavrsim sam se ljuljao unutra jedno 5-6 sati dok nisam zavrsio grube radove, tj secenje i ukrajanje sper ploce. Ovako je to izgledalo, prvo je isecen otvor pa sam iznad jednog ispusta morao da napravim stepenik, koji ce mi dobro doci kao postolje za Trumu:

Slika

Slika

Komora je ranije bila ceo ovaj prostor, a sad je smanjena na jednu trecinu. Ipak je dovoljna za sve sto mi je ranije i stajalo u toj komori:

Slika

#

Za tu noc sam zavrsio sta sam mogao i za sledeci put ostavljam postavljanje linoleuma i zavrsne radove. Stavio sam tapacire da vidim kako sve izgleda i rezultat me je mnogo obradovao, dobio sam bas to sto sam hteo:

Slika

Slika

Slika

#

Posle nekoliko dana kad se smirila ona ljuta Kosava, pocela je kisa...Ipak me to nije sprecilo da odem da uradim sta treba da zavrsim konacno radove na enterijeru. Za taj dan sam resio da postavim linoleum na pod, da umesto stare plinske instalacije od bakarnih cevi, postavim novo crevo za plin koje cu razdelnikom da razdvojim za Trumu i za plinski reso, kao i da premestim televizor. Sve mi je srecom islo od ruke i ovo je finalni rezultat:

Slika

Slika

Slika

Zamenio sam i linoleum na poklopcu motora, slike pre i posle:

Slika

Slika

Ostaje mi da nekako provucem kablove za TV da se ne vide, a da ih ima dovoljno da TV moze da se izvlaci i rotira ka prednjoj kabini ili ka kokpitu ;)
Najbitnija stvar je to sto nisam izgubio funkciju tog nekadasnjeg lezaja. Kad Truma nije tu preko toplijeg dela sezone, taj deo mogu da poplocam stolom iz dela za sedenje. Dimenzije otvora sam napravio tako da sto odgovara, i po potrebi mogu njega da stavim i ponovo imam lezaj.

####

Nadam se da ce ovakvi postovi nekada nekome biti korisni u smislu da ga motivisu da i on uradi ili promeni nesto sto mu ne odgovara, ali i da vidi da dosta stvari moze da uradi sam, bez majstora, svojim rukama. Daleko je ovo od toga koliko ljudi ulazu novca u skuplje camce i kakva se sve oprema ugradjuje u njih jer mene nije nista kostalo osim vremena i rada, ali mislim da je vazno da pisemo o takvim stvarima i da ih delimo.
Uostalom, i mi smo mnogo toga naucili citajuci nase nauticke forume ;)

Pozdrav svima koji prate forum! :obscene-drinkingcheers:

Mileta
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Plovilo: Cranchi Holiday
Dimenzije: 6m x 2.5m

Post od Mileta » Utorak 12 Okt, 2021 17:41

Odlično je to ispalo i funkcionalno. Opet si dobio klupu za sedenje i plus mesto za grejalicu a ništa ne smeta prolasku kroz sredinu. Bravo!

Igor Narval
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m

Post od Igor Narval » Utorak 12 Okt, 2021 18:29

Uroše,

Da li si ti siguran da si po struci informatičar..... :?

Meni se čini da ti u rukama imaš mnogo zanata ili ne prikazuješ pomoćnika sa kojim radiš.

Ako nastaviš ovako da majstorišeš trebaće ti video snimak kao dokaz da si sam radio.

Svaka čast majstore.

Osmišljeno da bude funkcionalno, a onda veoma lepo izvedeni radovi.

Svaka čast. :clap:

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Utorak 12 Okt, 2021 19:19

Hvala ljudi! Ne mogu da znam baš sve da radim (nije prirodno), ali volim da naučim sve što mogu da ne bih zavisio od drugih :)

P. S. Imam i video... :lol: :lol:

Zveki
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m

Post od Zveki » Utorak 12 Okt, 2021 19:31

A posto je informaticar i video moze da upakuje kako mu odgovara :mrgreen:

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Utorak 12 Okt, 2021 19:35

Zveki kad ćemo malo kod tebe da prekrojimo enterijer? Još nisam radio na "gvozdenim" čamcima, pa da provežbam... Nabavio sam dobru brusilicu :mrgreen:

Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m

Post od Steps » Utorak 12 Okt, 2021 19:44

A shvajs aparat?? :lol:

Odgovori