Rebell Seaskip 25ft

Predstavite vaše plovilo
Odgovori
Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Rebell Seaskip 25ft

Post od Steps » Nedelja 05 Sep, 2021 14:01

Bravo za radove koji su vidim konacno krenuli.....mali savet.... obavezno ono drvo u sendvicu izmedju plastike nekako zastiti od bilo kakve mogucnosti da drvo dodje u kontakt sa vlagom ili vodom....mislim da jedan ili dva kita za popravke stakloplastike resavaju problem zauvek.na buvljaku su po 700-800 dinara po kompletu....a i ovo vreme je super za rad sa stakloplastikom....maska je obavezna..opasno smrdi...tu sam za asistenciju ako zatreba :obscene-drinkingcheers:

Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Kontakt:

Post od Uros » Nedelja 05 Sep, 2021 16:25

Skroz si u pravu, hvala Mare :handgestures-thumbupright:
Ima i poliester git sa staklenim vlaknima, tamno zelene boje i izuzetno jak. Sa njim je mnogo lakse raditi jer su male povrsine u pitanju a treba samo da se zatvori drvo. To cu sigurno da uradim
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

dell_mare
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m

Post od dell_mare » Utorak 07 Sep, 2021 10:57

Svaka čast na hrabrosti, učestvuješ u poslu kao hirurg specijalista. Svakako podržavam svako rešenje koje će ti kasnije omogućiti lakše održavanje motora i povezanih sistema. Ja na svoj motor i kopču i dalje gledam kao na hidroelektranu koju da bih radio, moram Dunav prvo da zaustavim.

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Utorak 07 Sep, 2021 11:21

:lol: :lol: :lol:

Hvala Mare, pristup motornom prostoru je stvarno bio ogranicen i od starta mi je to smetalo. Sad je sve konacno na dohvat ruke ;)

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Sreda 29 Sep, 2021 12:13

Rebell je ponovo na vodi! Pre dve nedelje sam stigao iz Ostruznice gde je na Rebellu uradjeno ono sto sam ranije naveo:
- zamena Volvo lezaja
- centriranje motora
- zamena ventila za usis vode

Pored toga, zbog loseg stanja elasticne spojnice, majstori su morali da iseku vecinu srafova pa je i spojnica reparirana i na njoj je sad konacno sve novo.
Dok je sve to stajalo na suvom, uspeo sam da blokiram i par ventila koje ne koristim a nalaze se na trupu. Jedan od njih je i ventil samoprazneceg kokpita koji se nalazio na dnu korita i konstantno bio pod vodom. Zbog bezbednosti, taj otvor je blokiran a samoprazneci kokpit sam resio tako da voda moze da izlazi van korita ali iznad vodene linije.
Sve u svemu, zadovoljan sam kvalitetom radova koji su se oduzili zbog loseg pristupa motornom prostoru, koji sam na kraju resio secenjem poda 8-)

#

Posto sam sa tim otvorom u podu plovio od Ostruznice do Zemuna, narednih par dana sam vikao kad govorim jer mi je sluh bio malo "nadrazen" od direktnog prenosa iz motornog prostora :mrgreen:
Zato sam resio da prvo sredim poklopac i vratim skinutu zvucnu izolaciju. Napravio sam nosace poklopca, ali tako da ne ometaju pristup motoru i vratio staru zvucnu izolaciju na poklopac. Za lepljenje sundjera sam koristio lepak "Moment Universal" koji drzi sundjer bez problema, a posle toga montiram aluminijumske lajsne na poklopac koje pored estetike sluze i da dodatno pridrzavaju taj deo poda. Rezultat skroz zadovoljavajuci, a buka je ponovo svedena na nivo da vise cujem vodu iz auspuha nego motor :P

Evo ih slike pre i posle:

Slika

#

Sledece sto sam morao da uradim je i zamena izduvnog creva auspuha. To crevo se nalazi izmedju auspuha i prigusivaca koji je ujedno i "water lock", koji sprecava da se voda vrati ka motoru nakon gasenja. Crevo je napravljeno izuzetno snazno i armirano je debelom zicom iznutra. Posto je verovatno nekad davno skidano ili skracivano iz nekog razloga, nije nalegalo celom povrsinom na auspuh vec samo par centimetara na kraju, to je napravilo problem da je auspuh rdjao na tom spoju. Sto je najgore, ne rdja samo aushpuh vec i zica u samom crevu pa na kraju to izgleda dramaticno a u stvari nije...

Staro crevo sam jedva skinuo tako sto sam klestima-secicama, sekao milimetar po milimetar i presecao tu zicu unutra sve dok nije popustilo. Onda sam sastrugao maksimalno svu rdju sa auspuha vodeci racuna da ne ostetim nesto, i na kraju sve premazao magicnim sredstvom - Wurth-ovim konvertorom korozije. On je preko noci odradio to sto je trebalo, bas kao na onom videu, i ja sam mogao da nanesem zastitni sloj farbe. U farbari sam nasao sprej na bazi silikona koji je predvidjen za izduvne grane i visoke temperature. Nanosim sprej i sledeceg dana dolazim da namontiram novo izduvno crevo. To je bio ozbiljan napor... Grejao sam fenom, podmazivao i navlacio crevo milimetar po milimetar dok posle 2 i po sata rada nije doslo skoro do samog kraja gde sam ga stegao sa dve selne.

Onda resavam da sve ocistim od majstorskih radova i da konacno dovedem taj motorni prostor u red, jer zbog loseg pristupa niko nije mogao lepo da ga odrzava. Prvo usisavanje, pa odmascivanje i na kraju brisanje.

Evo ih tri slike iz tri faze sredjivanja. Mislim da necu nista ni da farbam jer i ovako izgleda veoma pristojno :)

Slika

#

Dok smo Mileta i ja pecali za vikend, cim je riba stala(a nije ni pocinjala), palo mi je na pamet da ispoliram dupla vrata od toaleta. Zauzimaju veliku povrsinu, a na njima se iz nekog razloga nakupila neka masnoca koju od starta nisam nikako uspevao da ocistim. Ovaj put sam poneo polir pastu za namestaj, stavio nastavak za polirku na srafilicu i lagano skinuo sve sto je bilo prljavo. Rezultat je bio odlican, i kad god mi bude dosadno ispoliracu po neki deo dok sve ne bude kao iz fabrike :mrgreen:

Ponovo slika iz tri faze, pre radova, samo jedna vrata polirana i na kraju zavrseno:

Slika

#

Eto...tako sam se ja zanimao. Da li se jos neko zanima sa svojim brodom, ima li sta novo? :mrgreen: :obscene-drinkingcheers:

Steps
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m

Post od Steps » Sreda 29 Sep, 2021 12:33

previse ti sijaju ova vrata..mora da se nose naocare za sunce :laughing-rolling:

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Sreda 29 Sep, 2021 13:23

E zato sam stavio zavese ne prozore :lol:

dell_mare
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m

Post od dell_mare » Četvrtak 30 Sep, 2021 07:56

Dobrodošao nazad! Svaka čast na radovima. Iz perspektive koliko vremena si sad siguran s pogonom u budućnosti, nije dugo popravka ni trajala.

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Četvrtak 30 Sep, 2021 08:06

Hvala Mare! U pravu si, i ja sam tako razmišljao dok su se radovi odvijali pa se nisam mnogo nervirao ;)

Mileta
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Plovilo: Cranchi Holiday
Dimenzije: 6m x 2.5m

Post od Mileta » Petak 01 Okt, 2021 06:01

Pošto sam redovno pratio sve radove mogu da kažem da ti samo želim da su ovim zaokružene veće popravke i prepravke na motoru i uopšte na Rebelu, i da ćeš od sada moći da se više posvetiš plovidbi i uživanju. Naravno tu ne računam sitne majstorije u cilju poboljšanja konfora i izgleda broda, toga će uvek biti.

Odgovori