Rebell Seaskip 25ft

Predstavite vaše plovilo
Odgovori
Uros
Korisnikov avatar
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Plovilo: Rebell Seaskip 25ft
Dimenzije: 7.6m x 2.5m
Status: Offline
Kontakt:

Rebell Seaskip 25ft

Post od Uros » Ponedeljak 01 Jun, 2020 20:34

Da predstavim svoje novo plovilo dok mi je tastatura pri ruci. Od skoro sam vlasnik jedne Nemačke jedrilice od stakloplastike marke Rebell Seaskip. Pošto je to još sveže, ne mogu vam reći mnogo o tome kako je ploviti i boraviti na takvom plovilu. Dimenzije su 7,6m x 2,5m i težina je oko 2 tone i na vodi je veoma stabilna. Pogoni je Volvo Penta 2002, dizel motor sa dva cilindra od 18hp. Na satu je 1800 radnih sati i motor deluje veoma očuvano. U planu je tenda koja može da zatvori kokpit i zaštiti od vremenskih uticaja i komaraca :)

Jedrilice su drugačiji koncept od ovoga na šta smo mi na reci navikli, kokpit nije mnogo veliki. Ono što se maksimalno dobija je ispod ali i iznad kabine. Unutrašnjost je vrlo pametno napravljena tako da ima sve što je potrebno za duži boravak, ležajeve za oko 5 osoba, toalet sa brodskom wc šoljom, ormar za stvari, kuhinju sa plinskim rešoom i sudoperom, plinski frižider itd. Meni najbitnija stvar u toj priči je to što je izuzetno plovno korito, u koje je fabrika ugradila odličan brodski dizel motor koji sam odavno želeo..

Na motoru smo pre porinuća uradili sledeće stvari:
- Pregled i čišćenje dizni u servisu
- Remont pumpi visokog pritiska
- Remont pumpe niskog pritiska
- Zamena filtera ulja, nafte
- Zamena ulja
- Zamena kaiša na alternatoru
- Zamena impelera i dihtunga(traje 3 minuta)
- Šmirglanje korita i antivegetativni premaz

Motor je posle ozračivanja sistema dovoda goriva upalio posle malo dužeg verglanja, ali je zato bez trunke dima startovao i nastavio da radi i prima gas kako treba, izbacuje vodu... Pogonom sam prezadovoljan jer je možda i predimenzioniran za takvo plovilo znajući da čak i veće i teže jedrilice često imaju motore od 10hp. Na 1500rpm klizi uz vodu sa brzinom od oko 7kmh kod Zemuna. Na radnom gasu od 2400rpm ide baš konkretno, ali nisam merio brzinu još uvek precizno. Po onome što se može pročitati, na radnom gasu od 2400rpm potrošnja treba da bude približno 1.5L/h, što je baš ekonomično. Rezervoar goriva je 40L, što nije loše uzmiajući u obzir tu potrošnju ali opet ne znam zašto nije mogao biti malo veći... Tank za tehinčku vodu je valjda oko 50L, to još nisam proverio, a pozadi ima i tuš kod merdevina koji koristi vodu iz tog rezervoara, kao i sudopera. Ceo kokpit je samoprazneći tako sva voda odlazi u reku. Ima dve baš velike komore ispod kokpita u koje staje sav inventar.

Što se tiče unutrašnjosti, jako mi se sviđa što je podeljena u segmente. To se najbolje vidi na prospektu među slikama, a salonski odeljak(sto i klupe) se pretvaraju u ležaj za dvoje. Prekoputa toga je ležaj od 220cm, idealan za mene :lol:
Visina u kabini je 172cm po prospektu.

Tek sam je za vikend doterao i to su najsvežiji utisci, videcemo šta će vreme da pokaze. Pre daljih radova, sledi jedno dobro pranje ovih dana!
Slike unutrašnjosti su iz vremena radova na suvom, tako da zanemarite nered i prašinu...

Dobro ja vama ponovo došao :lol: :obscene-drinkingcheers:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Posebna zahvalnost Zvekiju i Mileti koji su uprkos ne baš sjajnom vremenu, isplovili i došli do luke Beograd da me sačekaju i da mi se nađu u slučaju da nešto zatreba ili zakaže :clap:
Zato smo se usidrili kod Lida da nazdravimo našoj "nautičkoj prinovi":

Slika

Slika

Slika
Svaki dan proveden na reci, ne računa se u životni vek

SRSA
Korisnikov avatar
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Plovilo: bez plovila
Dimenzije: 1x1

Re: Rebell Seaskip 25ft

Post od SRSA » Ponedeljak 01 Jun, 2020 20:53

Mnogo lepa lađa. Eto sad imaš i stabilni-brodski motor. Zanima me prva komparacija sa Albinom. A to što ste vi nazdravili na Lidu, to je samo uvertira onome što sledi. Nećeš se ti samo tako izvući. :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Ponedeljak 01 Jun, 2020 20:59

Hvala Srso! Ma samo ti dođi, biće veselje :lol:

Pa teško je porediti sa Albinom baš zato što se sam koncept razlikuje. Albin je imao baš fin prostor unutra i taj deo gde se upravlja je u njemu bio najšira tačka korita, ujedno i deo kokpita. To je mnogo doprinosilo osećaju prostranosti. Na ovoj jedrilici je najšira tačka unutra kad se siđe, gde je salon i kuhinja a tu je opet, nisko za stajanje...(za mene od 205cm). Deluje manje, ali upravo zato što ima sve što treba za duži boravak unutra. Zato me je i kupila ;)

Što se tiče stabilnosti, stabilnija je od Albina i manje se naginje, verovatno jer je u startu teža od njega, a i brodski motor svojom težinom utiče na stabilnost. U stvari, i korita se prilično razlikuju jer je na ovoj jedrilici korito "ravnije".

Popaj
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 07:15
Plovilo: Shetland 570
Dimenzije: 5.7m x 2.2m
(unutrasnje mere)

Post od Popaj » Ponedeljak 01 Jun, 2020 23:30

Neka je sa srecom. Lep brod. :obscene-drinkingcheers:

Igor Narval
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m

Post od Igor Narval » Utorak 02 Jun, 2020 04:42

Uroše,

dugo si pričao o promeni plovila, drago mi je da si to sada i ostvario.
Neka je sa srećom novi brod. Da lepo plovite na njemu , želim ti mirnu vodu i mnoge lepe trenutke na vodi.

Koncept jedrilice jeste drugačiji, deluje da je malo prostora, ali sa slika i iz tvoje priče može se zaključiti da su to ljudi dobro osmislili.

:obscene-drinkingcheers:

luckyboy
Korisnikov avatar
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:

Post od luckyboy » Utorak 02 Jun, 2020 07:14

Uroše Lepo izgleda novo plovilo,da te dobro služi od srca ti to želim. Šteta da ne ploviš -jedriš uz pomoć vetra... Pa kad uhvatiš vjetar onda da vidiš šta je brzina :) ... mali rezervoar goriva je planski montiran ,jer motor na jedrenjaku ti služi za ulazak i izlazak iz marine .

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Utorak 02 Jun, 2020 07:42

Hvala Djordje!
Pa da, u sustini je ovde motor bio alternativni pogon, a ne primarni :)

dell_mare
Korisnikov avatar
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m

Post od dell_mare » Utorak 02 Jun, 2020 07:59

Jel ovo "seaskip" znači da jedrilica preskače more i odmah prelazi na reku? :D

Mileta
Korisnikov avatar
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Plovilo: Cranchi Holiday
Dimenzije: 6m x 2.5m

Post od Mileta » Utorak 02 Jun, 2020 09:14

Konačno, dosadilo nam je više da gledamo oglase i da ti nudimo ovo ili ono :D . Rešio si, i mislim da je izbor dobar. Sve imaš na jednom mestu, sad ti nisi baš za stajaću visinu. Malo šta bi tebi odgovaralo. Moraćeš malo sagnuti glavu, mada ne sumnjam da ćeš uživati.

Uros
Korisnikov avatar
Kontakt:

Post od Uros » Utorak 02 Jun, 2020 13:27

dell_mare napisao:
Utorak 02 Jun, 2020 07:59
Jel ovo "seaskip" znači da jedrilica preskače more i odmah prelazi na reku? :D
Evo konačno je to ime dobilo i pravo značenje :lol:

Što se tiče stajaće visine, sa mojih 205cm neću je skoro imati...Pretpostavljam da to mora biti čamac od najmanje 9m da bi postojala stajaća visina za mene, a ne verujem da ću skoro prelaziti na veće plovlio. Nikad se ne zna, ali moje trenutne potrebe su takve da mi ne treba nešto mnogo veliko. Ako se to promeni, još bolje :)

Odgovori