Izrada Metalnih / Alu camaca - Srbija

Kupovina, prodaja, zanimljivi oglasi
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Izrada Metalnih / Alu camaca - Srbija

Post od luckyboy »

Zavrsava se ova nesrecna 2020 god. A kraj ovoj pandemiji se ne nazire a kamo li vidi ... Uslovi poslovanja totalno poremeceni pa sam odlucio sa dva dobra prijatelja da krenemo u izradu camaca po projektima Bruce Robertsa. 3 modela su interesantna.

Coast worker 28

Slika


Waverunner 28

Slika


I Euro 1000

Slika

Sada me interesuje vase misljenje I sugestije . Sada sam u fazi sredjivanja papirologije za dobijanje licence kod Uprave za brodski registrar . Imamo svu potrebnu CNC opremu za secenje, obradu I zavarivanje metala kao proizvodne 3 hale .

Ova prikolica je 60 tona nosivosti upravo se isporucuju 2 za par dana sirina 3.30/3.60

Slika
Slika
Slika

A ovo je specijalna prikolica za prevoz camaca ... Razvlaci se na 23 metara Nosivost 20 tons .. uradjena je pre 7/8 godina.

Slika


Eto tek da pokazem da smo ozbiljna ekipa , da znamo posao I da imamo sa cime da ga uradimo .. Camcu ce se isporucivati kao polu fabrikat ( opeskaren, zasticen I ev. Ofarban po zelji kupca ) ili komplet I opremljen po zelji kupca. Eto nove teme ...

Otvoren sam za svaki komentar I objasnjenje ili dodatni info. +381616766543

Poslednja izmena od luckyboy u Petak 18 Dec, 2020 14:53, izmenjeno 2 puta ukupno.
Steps
Korisnikov avatar
Postovi: 299
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Lokacija: Beograd, AJK
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od Steps »

Svaka cast.... :obscene-drinkingcheers:
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od Zveki »

Bravo...sa srecom...trebace.

Mozda glupo pitanje, ali ja iz prezentacije nisam shvatio hoce li to biti kod nas ili u inostranstvu?
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Ko nas Re: Izrada camaca

Post od luckyboy »

Navedeni Camci , radice se u Srbiji. Sada razmisljamo sa kojom modelom bi otvorili proizvodnju .
Meni licno se najvise svidja Waverunner 28 sa motorom 60/80 ks I osovinskim vodom ..gaz 60-80 cm. Visina iznad vode 2.50 metara , sirina 2.80-3.10 metara,tezina plovila 3.500-4000kg sto ga cini jako privlacnim modelom za plovidbu po nasem aqvatoriju . Vec sam kontaktirao Bruce Robertsa koji zivi u Spaniji I voljan je za saradnju ..

Svaki camac ce moci da se registruje , imace I CE sertifikat .
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od luckyboy »

Jos malo fotografija :

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


U principu moze se napraviti bilo kakvo plovila ako ima interesenata ... Bruce Roberts ima fantasticne projekte Katamaran,Jedrilica I bas lepih jahti od 12 met .do 25met.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Izrada camaca

Post od Uros »

Neka je sa srećom, pa da vidimo premijeru jednog od tih plovila i ovde na forumu :obscene-drinkingcheers:

Info za sve
Slike iz nekog razloga ponovo nisu radile kako treba, pa sam vratio stari modul za slike "postimages".
Inspektor za visinu kabine
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od luckyboy »

Hvala Urose, cim zavrsim sa lincencom od brodoregistra krecemo sa nabavkom brodskih celika za izradu plovila ... Racunica je vrlo jasna .. Da bi uvezao neko iole pristojno plovilo iz inostranstva sa troskovima nabavke,transporta,carina( pdv 20%} papirologije I licno angazovanje I nerviranje minimum 10.000€ I to za plovilo staro bar 40 godina .. mislim da u toj cenu mogu isporuciti novo plovilo kao polu fabrikat. Opeskaren, zasticen 2 komponentnom zastitom I kompletnom papirologijom za registraciju . :D
Misa D
Korisnikov avatar
Postovi: 208
Pridružio se: Četvrtak 16 Apr, 2020 14:00
Plovilo: Linssen 29.9 AC
Dimenzije: 9.35m x 3.35m
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od Misa D »

I model W28 i model E1000 su privlačnog izgleda i mogu imati zainteresovane kupce, pogotovu što su predviđeni za brodske dizel motore sa osovinskim pogonom. Ali većina njih neće imati iskustva sa dobrim majstorima za elektriku, ugradnju pogona, stolare..... Da li ćete vi imati i takve ljude da to završe ili da ih preporučite?
Oba modela nemaju vrata za izlaz na krmenu platformu što je ozbiljan nedostatak i biće mnogo zahteva da se to uradi.
Treba videti sa projektantom da li bi to oslabilo kontrukciju.
Takođe treba dodati i špirune na pramcu za izlazak na obalu (ovde je to neminovan dodatak).
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od luckyboy »

Svaki projekat ima nekoliko pod varijanti u izvodjenju pa se moze kombinovati ...
Na video snimku Waverunner 28 ima otvorenu platformu . Sto se tice svega ostalog , to nije problem , obzirom da je sve tacno u milimetar I sva intalacija u projektu .

Imam mogucnost da isporucim plovilo tacno po zelji kupca I do koje faze zeli.
Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 878
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Izrada camaca

Post od Mileta »

Eee bravo. Želim vam da posao krene kako treba. Biće mi neizmerno drago da se u Srbiji pojavi neki proizodjač kvalitetnih plovila, i to još neko sa našeg foruma. Ja bih toj proizvodnji dodao još odgovarajuće prikolice za dato plovilo, tako da kupac nema problema sa prevozom, ubacivanjem i izvlačenjem iz vode. Što bi rekli- da bude kompletan. U svakom slučaju srećno, i računajte da će vas neki od nas makar iz radoznalosti obići u radionici. :D :obscene-drinkingcheers:
Odgovori