Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Mesto za razne teme, vezane i nevezane :)
Bibi
Korisnikov avatar
Postovi: 44
Pridružio se: Utorak 11 Jul, 2023 10:37
Lokacija: Zemun
Plovilo: Triss Magnum Jedrilica
Dimenzije: 6x2.4
Status: Offline

Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Bibi » Sreda 22 Nov, 2023 22:08

Pozdrav dragi nautičari i ljubitelji reke.
Jutros me je zatekla vest koju sam pročitao na Instagramu i kasnije čuo od prijatelja, da je Jedriličarski klub Zemun (JK Zemun) u opasnosti da bude iseljen i potencijalno ugašen zbog toga što gradske vlasti kreću u kampanju "čišćenja priobalja reka". Na mestu starog zelenog šlepa, doma zemunskih jedriličara od 1946 godine, bi trebalo po projektu da se smeste 3 "privredna objekta".

Kao jedan od prijatelja i budući član kluba, duboko me je pogodila ova priča pošto sam za kratko vreme provedeno u klubu (na obuci za jedriličara) upoznao mnogo talentovanih i ambicioznih ljudi koji se godinama dovijaju kako da održe klub u životu. Bave se humanitarnim radom i besplatnim obukama za dečicu koju zanimaju reka i jedriličarstvo, o sportskim dostignućima suvišno je i govoriti.

Kako mi je preneo prijatelj iz kluba, sutra će biti javna licitacija za taj deo akvatorijuma, on se nada da će se desiti neko čudo i da će uspeti da sačuvaju njihov (naš) klub.

Velika podrška stigla je od jedriličarskih klubova is Srbije:
- JK Gemax
- JSS Srbije

Od lokalnih udruženja:
- Moj Zemun
- Eko straža
- Savski nasip
- Moj Beograd

Reportaže na TV:
- N1 dnevnik 22h
- RTS 1 dnevnik

Celu vest možete pročitati na IG profilu JK Zemun.

Pored ove vesti koju sam podelio zanima me, možemo li mi kao kolege nautičari nešto da učinimo kako bismo pomogli i ispravili ovu potencijalnu nepravdu?

Bibi
Korisnikov avatar
Postovi: 44
Pridružio se: Utorak 11 Jul, 2023 10:37
Lokacija: Zemun
Plovilo: Triss Magnum Jedrilica
Dimenzije: 6x2.4
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Bibi » Sreda 22 Nov, 2023 22:16

Za ljude koji nemaju Instagram naloge podeliću ovde vest:

"Poštovani,
Jedriličarski klub Zemun, koji je bio kamen temeljac naše zajednice tokom poslednjih 77 godina, našao se pred egzistencijalnim problemom.
Dana 6. jula 2023. godine, Jedriličarski klub Zemun dobio je rešenje od Komunalne inspekcije nalažući naše uklanjanje. Na mesto našeg sportskog kluba koji već decenijama krasi Zemun svojim jedrima, predviđena su tri privredna objekta.
Jedriličarski klub Zemun ima snažan fokus na razvoj mladih, nudeći besplatnu školu jedrenja za decu uzrasta od 7 do 12 godina tokom letnjih meseci. Tokom poslednjih 77 godina, hiljade dece imalo je koristi od ovog programa. Učestvujemo na domaćim i međunarodnim regatama, uključujući svetska i evropska prvenstva, postižući brojne rezultate. Samo prošle godine smo imali Državne prvake u šest pojedinačnih klasa, dva timska prvaka, kao i nekoliko drugih i trećih mesta.
Obratili smo se raznim institucijama, uključujući Grad Beograd, ali nismo dobili podršku, posebno od gradonačelnika Aleksandra Šapića.
Čvrsto verujemo da će posledice ovih odluka ne samo dovesti do uklanjanja našeg šlepa, već će rezultirati i zatvaranjem najtrofejnijeg i najbrojnijeg jedriličarskog kluba u Srbiji, s tradicijom dugom 77 godina. Ova odluka ne utiče samo na našu sposobnost bavljenja sportom, već i oduzima prava sportistima i deci koja su godinama posvećena jedrenju.
Apelujemo na Vas da nam se pridružite u borbi protiv ovih problema, ističući važnost prioriteta sporta, sportista i mladih nad privrednim razvojem."

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Zveki » Četvrtak 23 Nov, 2023 07:38

Bibi napisao:
Sreda 22 Nov, 2023 22:08
Pozdrav dragi nautičari i ljubitelji reke.
Jutros me je zatekla vest koju sam pročitao na Instagramu i kasnije čuo od prijatelja, da je Jedriličarski klub Zemun (JK Zemun) u opasnosti da bude iseljen i potencijalno ugašen zbog toga što gradske vlasti kreću u kampanju "čišćenja priobalja reka". Na mestu starog zelenog šlepa, doma zemunskih jedriličara od 1946 godine, bi trebalo po projektu da se smeste 3 "privredna objekta".

Kao jedan od prijatelja i budući član kluba, duboko me je pogodila ova priča pošto sam za kratko vreme provedeno u klubu (na obuci za jedriličara) upoznao mnogo talentovanih i ambicioznih ljudi koji se godinama dovijaju kako da održe klub u životu. Bave se humanitarnim radom i besplatnim obukama za dečicu koju zanimaju reka i jedriličarstvo, o sportskim dostignućima suvišno je i govoriti.

Kako mi je preneo prijatelj iz kluba, sutra će biti javna licitacija za taj deo akvatorijuma, on se nada da će se desiti neko čudo i da će uspeti da sačuvaju njihov (naš) klub.

Velika podrška stigla je od jedriličarskih klubova is Srbije:
- JK Gemax
- JSS Srbije

Od lokalnih udruženja:
- Moj Zemun
- Eko straža
- Savski nasip
- Moj Beograd

Reportaže na TV:
- N1 dnevnik 22h
- RTS 1 dnevnik

Celu vest možete pročitati na IG profilu JK Zemun.

Pored ove vesti koju sam podelio zanima me, možemo li mi kao kolege nautičari nešto da učinimo kako bismo pomogli i ispravili ovu potencijalnu nepravdu?
Možemo, 17.12......pamet u glavu.

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od dell_mare » Četvrtak 23 Nov, 2023 13:32


Bibi
Korisnikov avatar
Postovi: 44
Pridružio se: Utorak 11 Jul, 2023 10:37
Lokacija: Zemun
Plovilo: Triss Magnum Jedrilica
Dimenzije: 6x2.4
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Bibi » Četvrtak 23 Nov, 2023 14:16

dell_mare napisao:
Četvrtak 23 Nov, 2023 13:32
https://n1info.rs/vesti/vlasnici-splavo ... vna-mesta/

Prva runda je dobijena :obscene-drinkingcheers:

Ooooo strava! 🙌 😊

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Uros » Četvrtak 23 Nov, 2023 14:52

Bio sam clan 5 godina i jako mi je zao sto se ovo desava. Nadam se da ce uspeti da se izvuku...
Inspektor za visinu kabine

Steps
Korisnikov avatar
Postovi: 298
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Lokacija: Beograd, AJK
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Steps » Četvrtak 23 Nov, 2023 15:53

Ufff..dobro je za sada....opasni su jedrilicari pa jos i Zemunci 🤣....imam srecu da sam upoznao celu "ekipu" za proteklih par godina.

broker975fx
Korisnikov avatar
Postovi: 64
Pridružio se: Četvrtak 28 Jan, 2021 07:31
Plovilo: Remorker
Dimenzije: 13mx2.9m
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od broker975fx » Četvrtak 23 Nov, 2023 20:37

Nekada davno bili smo zajednica koja je preko foryma organizovala protest i blokirala medjunarodni plovni put. Organizator je bio Kapetan sa Moje Ladje, ko je bio zna da nas se skupilo prilicno plovila. Mnogo smo se svi uspavalai i trpimo i gledamo, u istoj situaciji su sve marine u gradu ukljucujuci i komsinski 4 Jul. Cutimo i izgubili smo volju da se borimo ipak spreman da se pojavim gde treba ako se organizujete.

Bibi
Korisnikov avatar
Postovi: 44
Pridružio se: Utorak 11 Jul, 2023 10:37
Lokacija: Zemun
Plovilo: Triss Magnum Jedrilica
Dimenzije: 6x2.4
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od Bibi » Četvrtak 23 Nov, 2023 22:19

broker975fx napisao:
Četvrtak 23 Nov, 2023 20:37
Nekada davno bili smo zajednica koja je preko foryma organizovala protest i blokirala medjunarodni plovni put. Organizator je bio Kapetan sa Moje Ladje, ko je bio zna da nas se skupilo prilicno plovila. Mnogo smo se svi uspavalai i trpimo i gledamo, u istoj situaciji su sve marine u gradu ukljucujuci i komsinski 4 Jul. Cutimo i izgubili smo volju da se borimo ipak spreman da se pojavim gde treba ako se organizujete.
Mislim da to i jeste jedna od opcija ukoliko proguraju na silu ovo što su zamislili, makar po priči ljudi iz kluba. Onih 5 solitera na keju oslobođenja su poznati po proaktivnosti, stalno organizuju radne akcije čišćenja keja, uspeli su da se izbore da na zelenom polju između solitera ne izgrade javnu garažu i pokazali su da su jaki kada su složni. Jedan od članova kluba živi u jednom od tih zgrada i podelio je vest na viber grupi, odziv komšija je veliki, tako da nas ima na kopnu, kako broker kaže biće nas i na vodi, još nam samo vazduh fali. 💪 😆

broker975fx
Korisnikov avatar
Postovi: 64
Pridružio se: Četvrtak 28 Jan, 2021 07:31
Plovilo: Remorker
Dimenzije: 13mx2.9m
Status: Offline

Re: Iseljava se Jedriličarski klub Zemun

Post od broker975fx » Petak 24 Nov, 2023 14:59

Pa zamisli samo kako ce njima da gruva muzika, e bre koha je to fiks ideja, umesto da taj dunavac bude mesto za sport i rekreaciju oni bi da udomljavaju leglo kriminala poput, Sindikata, Rivera, Freestaylera i ostalih tuc tuc skalametija. Onaj smrad Kopernikus koji napravljen od nasih para koje vlasnik dobio kada mu je drzava po nonsalantnoj ceni kupila propalu firmu da bi on sa tim parama kupio TV Prvu i B92 preko noci da slucajno N1 ne dodje do nacionalne frekvencije.

Odgovori