Jedrilicom od Floride do Crne Gore

Mesto za razne teme, vezane i nevezane :)
Odgovori
Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Jedrilicom od Floride do Crne Gore

Post od Mileta » Utorak 07 Nov, 2023 07:52

Na ovom našem forumu ima dosta različitih tema, za čitanje, gledanje, saveti, predlozi, rekonstrukcije, prodaje, kupovine i tako dalje i tako bliže. Kao što naslov teme pokazuje napisaću nešto ovde o jednoj izuzetnoj plovidbi i jednim izuzetnim ljudima, kojima je nautika postala način života. Reč je o Pedji i Elli Filipović, bračnom paru sa naših prostora kojima se ostvario Američki san. Imali su kuću, firmu, posao koji vole i sve su ostavili i otisnuli se u avanturu plovidbe preko Antlatika svojom jedrilicom ENVERA, da bi uhvatili i ostvarili još jedan svoj san. Prošli su put od potonulog otpisanog broda, preko mnogo znoja, rada, odricanja, hrabrosti, do jedne jedrilice vredne divljenja, sa kojom su se srodili, koja im je postala druga ili prva kuća, kroz oluje i bure moćnog Antlantika, mediterana i Jadranskog mora do Bokokotorskog zaliva. Šta reći osim bravo za hrabrost, odlučnost, znanje, snalažljivost. Gledajući i slušajući njih pokušavao sam i sebe da zamislim u toj situaciji. Voleo bih, nije da ne bih, ali ostaje mi da samo uživam u klipovima i pričama koje su oni postavljali tokom putovanja, i nikada mi neće dosaditi da to gledam i slušam. Nadam se da ćete i vi uz nastupajući zimski period.
ovako je sve počelo-


a ovako se sve završilo, a trajaće verujem još mnogo mnogo godina sa bezbroj sati plovidbe-



koga zanima više detalja može zapratiti njihov kanal na Youtube i svašta nešto zanimljivog videti.

broker975fx
Korisnikov avatar
Postovi: 64
Pridružio se: Četvrtak 28 Jan, 2021 07:31
Plovilo: Remorker
Dimenzije: 13mx2.9m
Status: Offline

Re: Jedrilicom od Floride do Crne Gore

Post od broker975fx » Utorak 07 Nov, 2023 15:51

Nisam siguran ali mislim da se on javio i predstavio sa nekoliko postova na Mojoj Ladji davno. Zapamtio sam da zive na Floridi i imaju razradjen posao sa jedrima i tendama za brodove ako se dobro secam.

Bas si dobar iskopao kanal, jos nas vredan covek, zena koja sve to podrzava, parava stvar:)

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Jedrilicom od Floride do Crne Gore

Post od Mileta » Sreda 08 Nov, 2023 18:39

Jeste zvao sam ga da se učlani , ali zbog obaveza i gore napisanog nema baš vremena za forume, posebno kod nas jer se uvek nadje neko ko "sve zna" i palamudi o svemu i svačemu, tako da je odustao od javljanja. Inače baš vredan čovek. Pričao mi je kako je gore probao da uposli neke naše ljude kod sebe u firmi. Kaže- neće da rade, ako mogu da piju pivo i pričaju prazne priče, ali nešto da rade teško. Čast pojedincima koji su zaista vredni, mnogi i uspešni.

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Jedrilicom od Floride do Crne Gore

Post od Mileta » Subota 11 Nov, 2023 07:23

Snovi se ostvaruju. Čovek treba samo čvrsto da stoji na zemlji i da zna šta hoće, želi, a šta neće i nikako ne želi. Važno je sanjati budan, jer sve se može kada se hoće. Pedja i Ela su hteli a kako se pokazalo i mogli. Uživao sam u njihovoj priči, i tu nije kraj, biće još priča, avantura, saveta i snova.


Odgovori