Uvoz plovila u Srbiju

Neobavezna diskusija...
Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Mileta » Utorak 28 Jan, 2020 16:29

Kakve su tamo cene polovnih prikolica za čamce, konkretno one nosivosti 1,5 do 3 tone.

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od luckyboy » Utorak 28 Jan, 2020 18:17

cene za prikolice su vrlo šarene.Možete naleteti na jeftinu ponudu čamac I prikolica 3~4000€ ali na severu Švedske. :o a to je još 1500 km..u jednom pravcu..

Inm8
Postovi: 9
Pridružio se: Ponedeljak 26 Jul, 2021 22:28
Plovilo: Porodicno
Dimenzije: 10x2.6
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Inm8 » Utorak 27 Jul, 2021 13:29

Postoji li neki sajt na kojem mogu da trazim plovila iz svedske? Cuo sam da su tamo najpovoljniji. Da li je to istina? Ili generalno iz skandinavije? Hvala

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Uros » Sreda 28 Jul, 2021 09:11

Pozdrav Inm8 i dobro nam dosao na forum! :obscene-drinkingcheers:

Siguran sam da ce se javiti ljudi da ti pomognu u vezi ovoga jer smo pisali o tome negde vec, ali ti pre toga predlazem da se predstavis u ovoj temi da bi smo svi bili malo slobodniji u komunikaciji ;)

Predstavljanje novih clanova:
viewtopic.php?f=17&t=37&start=220

#

Ovo su sajtovi koje sam ja gledao kad sam planirao da uvezem plovilo iz Skandinavije:

https://www.marktplaats.nl

https://www.boat24.com/en/secondhandboa ... en/?cou=SE

https://www.inautia.com/used-boats/in-sweden-p18/

#

Da li vec imas plovilo i sta je u planu da se nabavlja?
Inspektor za visinu kabine

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od luckyboy » Četvrtak 29 Jul, 2021 08:14

Inm8
Re: Uvoz plovila u Srbiju
Post Utorak 27 Jul, 2021 15:29

Postoji li neki sajt na kojem mogu da trazim plovila iz svedske? Cuo sam da su tamo najpovoljniji. Da li je to istina? Ili generalno iz skandinavije? Hvala

Naći dobar čamac je lakši deo posla ...nakon toga sledi sex u svim varijantama ... Od Juna prošle godine ,stupio na snagu zakon o radnom vremenu vozača ( kombi vozila /džipova sa prikolicama) moraju imati tahograf ..zatim tu je takodje obuhvaceno i strogo definisan pojam Komercijalan prevoz i Prevoz za sopstvene potrebe .Nemci,Danci Švedjani su tu tolerantni ali zato Madjari,Slovenci,Hrvati ali i kod nas Nulta tolerancija ,na gabarit,na pretovar,ispravnost vozila I poštovanje radnom vremena...odmah pljušte ni malo naivne kazne .uz sve to poskupeoje transport skoro duplo..( mnogo je lakse obavljati medjunarodni transport kao firma sa svim mogucim dozvolama ) Da bi se uvezao čamac vec sam objasnio u predhodnim postovima... Novina je da carina koristi cenovnik AMSS koji nema veze sa stvarnošću ..30% skuplja osnovica u proseku ... Ako neko želi da se upusti u avanturu ,neka se javi za dodatne informacije

Inm8
Postovi: 9
Pridružio se: Ponedeljak 26 Jul, 2021 22:28
Plovilo: Porodicno
Dimenzije: 10x2.6
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Inm8 » Četvrtak 29 Jul, 2021 23:36

Uh pa bas dosta zavrzlama. Drugar koji je skipper mi predlaze da nadjem nesto u holandiji pa da doteramo rajna majna dunav sto zbog boljeg izbora, sto zbog iskustva koje, kako on kaze, uradis jednom u zivotu. Cak predlaze i da ga oglasimo kao charter iskustvo i da krene jos par ljudi koji bi za to iskustvo platili neki iznos koji bi nam pokrio troskove puta.. dobra ideja?

Gledao sam oglase odande, vidim da ima dosta brodova koji deluju jako odrzavano ali su bas matori.. 1960-1990 godiste.. ne znam sta da mislim o tome, sta vi kazete?

Sa druge strane video sam par zanimljivih oglasa i kod nas, celicni su svi, sa raznim opcijama od opreme. Pricao sam sa par ljudi koji ih prodaju, jedan momak mi je rekao da nikada vise nece sam praviti brod. Kaze da je to sa raznim majstorima mucenje, da em deluju neozbiljno, em svi hoce nesto da ga obrade.. kaze od sada samo gotov brod.
To je vlasnik ovog broda

https://m.kupujemprodajem.com/plovni-ob ... 7601617105

To sto sam gledao su sve brodovi 8-10 metara.. 9-12.000 e

Kolega moj vozi narval 820 i hoce da ga proda.. on je malo skuplji ali bih sa njim mogao da se dogovorim pola sada a ostalo na neke mesecne rate sto mi dosta znaci.

Sta kazete na sve ovo?

Inm8
Postovi: 9
Pridružio se: Ponedeljak 26 Jul, 2021 22:28
Plovilo: Porodicno
Dimenzije: 10x2.6
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Inm8 » Četvrtak 29 Jul, 2021 23:43

Ili mozda samogradnja?

Pricao sam sa jednim momkom, kaze do oktobra je bila cena oko 1000e po duznom metru, medjutim celik je od oktobra prosle godine toliko poskupeo da je sada oko 1500e po metru. To je dosta skupo. Bar ja tako mislim.

Pricao sam i sa jos jednom firmom, oni su zbog pandemije na pauzi. Razmisljaju kako ce na dalje. Najblizi su prebacivanju na aluminijum i elektricne motore zbog regulativa EU koje slede u buducnosti, do 2035 god.

Malo mi je nerealno da ce to u tom roku i u Srbiji doci do tih promena i nameta.. kod nas sve ionako kasni bar 10 godina.

Mozda se moze naci dizel po skandinaviji povoljno bas zbog ovih EU regulativa.

Jel neko mozda istrazivao oglase u skorije vreme?

Hvala

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Zveki » Petak 30 Jul, 2021 06:28

Neki koji me malo bolje znaju reci ce da sam pristrasan ali moje misljenje je da ti je u svakom slucaju Narval 820 mnogo bolja prica od tog sa oglasa a i od vecine metalnih brodova radjenih kod nas.
Vec sa brodicima iz Holandije je druga prica ali to je jednacina sa xy nepoznatih.

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Nevena » Petak 30 Jul, 2021 07:19

Mi smo sveži vlasnici brodića, pa evo iskustva:
Najbitnije je da postaviš kriterijume i da znaš od čega nikako ne bi odustao.

Kako je već avgust skoro, imaš skoro celu zimu da ispratiš oglase i obiđeš to što ti se sviđa i tako još doteraš svoje kriterijume.
U momentu kada smo mi tražili nije bilo ničeg što bi nam potpuno odgovaralo pa smo se, sa zebnjom u srcu, odlučili da pravimo brod. Kontali smo da smo oboje inženjeri i da ćemo to znati da ispratimo.
Obišli smo 3 radionice, u Mitrovici, Staroj Pazovi i Zemunu i odlučili se za ove poslednje. Ljudi su metalni deo zaista majstorski uradili. Sve što smo se dogovorili je ispoštovano, čak je i rok bi ok, s obzirom da smo u međuvremenu imali Kovid karantin. Ja nisam najzadovoljnija enterijerom, ali mi prijatelji kažu da preterujem. No. to ćemo vremenom doterati.

Naravno da je puno bolje ako nađeš gotov brod, pa još ako je serijska proizvodnja i neka poznatija fabrika...

Mi smo prvobitno planirali da naručimo Nelt 680 (http://www.nelt-titel.co.rs/nautika/, ali oni prošle godine nisu primali narudžbine, pa je to otpalo.
Ako se ipak odlučiš za skandinavca, nikako nemojte kupovati drveni, ma kako lep i utegnut bio. Zbog razlike u vlažnosti vazduha se može desiti da se malo rasuši, pa da imaš više problema nego uživanja.

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od luckyboy » Petak 30 Jul, 2021 08:18

Taman sam ispisao Roman a server ga progutao I nije postavljen,gde sam opisao problem I odgovorio na vase nedoumice..Kao što rekoh,najlakse je naći dobar čamac,motor,opremu ili sta već ,meni koji sam odrastao u Skandinaviji ali sve ostalo je muka..I ako imam specijalni kamion za prevoz čamaca do 10 metara...a zbog cene Lima za sada sam odustao od serijske izrade fantasticnog čamca po projektu Bruce Robertsa Waverunner28 i ako imam kompletan Projekat sa frejmovima za sečenje plazmom,I fantastičnu ekipu da to vrhunski uradimo..jer to prevazilazi kupovnu moc našeg trzista. to svakako ostaje za bolja vremena.. Cena transporta je otišle nebesa,vožnje na tahograf,max 80km/h.Dnevno ako imaš sreće predjes 5-600km a onda odmor od 11 h u hotelu jer je zabranjeno spavanje u kamionu ( pri kontroli radnog vremena traze hotelski račun :mrgreen: ).it'd itd...ako neko još uvek želi da uveze čamac iz Skandinavije stojim mu na raspolaganju :obscene-drinkingcheers:

Odgovori