Youtube kanali o nautici, emisije...

Neobavezna diskusija...
Odgovori
Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 878
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od Mileta »

Mnogo negativnih komentara, po društvenim mrežama, ima na tu ideju o produženju Keja. Ja sam za to da se uvek nešto radi. Računam sve je u cilju povećanja konfora ljudi. Da nije tako još bi živeli u pećinama. Nisam ni za to da se stoprocentno uništava priroda. Zagovornici starog Zemuna smatraju da će se tom izgradnjom narušti izgled starog Zemuna. Ja mislim da neće, jedino bih voleo da vode računa o nama malim nautičarima, te da nam ostave mesto da po nekoj normalnoj ceni možemo naše čamce držati na vodi i uživati u plovidbi. Sad kako će na kraju to izgledati videćemo ako se uradi u skorije vreme, ako ne, videće neke generacije posle nas.
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od Zveki »

Nisam pristalica toga da se sve strpa u beton i kamen....taj deo obale treba da se sredi ali ne tako što će je popločati. Sa jedne strane obale imaćemo beton a na drugoj strani besomučno sečenje šume i zidanje vikendica-kućerina.
Kako je krenulo za par godina moraćemo da plovimo 20 km da bi pristali uz neku obalu.
A tako će biti i sa marinama...biće veće luksuznije i mnogo skuplje...za nas obične smrtnike preskupe.
E onda ćemo se češati ali nam neće vredeti....
vojkan
Korisnikov avatar
Postovi: 35
Pridružio se: Sreda 12 Feb, 2020 08:44
Lokacija: Beograd
Plovilo: Greenline 33
Dimenzije: 10x3.50m
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od vojkan »

Opet velika obećanja pred izbore. Samo makete i šta će da bude. Čak i ako se gradi nadam se da neće ova ekipa, jer će nešto opet da upropaste.
George
Korisnikov avatar
Postovi: 642
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.8
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od George »

I još malo o novom Zemunskom keju...

George
Korisnikov avatar
Postovi: 642
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.8
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od George »

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od Uros »

Baš lepa epizoda, gledao sam je već negde
Inspektor za visinu kabine
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od Uros »



###



###

Inspektor za visinu kabine
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od Uros »

Inspektor za visinu kabine
Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 878
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od Mileta »

Koliko su moćne priče. Uživanje je gledati i slušati priče ovih ljudi.
George
Korisnikov avatar
Postovi: 642
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.8
Status: Offline

Re: Youtube kanali o nautici, emisije...

Post od George »

Da, koliko sam skontao, radi se o početku osamdesetih... Što je interesantno, a meni je zapalo za oko, neke fraze su ostale do današnjeg dana... Recimo ona kada čovek kaže da ako se ovako nastavi sa izlovom ribe, u Dunavu za par godina neće ostati ribe. Beše to kao šro rekoh osamdeset i neka, a u Dunavu još uvek pliva po neka ribica. Daleko da je situacija dobra, pa i nije, ali je daleko od dramatične kao što se tada govorilo, a isto to se i danas ponavlja. Isto to i kod nas na Tisi ponavljaju "stručnjaci"...ribe neće biti za koju godinu... I nema je koliko je bilo pre 150 godina, ali prvenstveno zahvaljujući regulisanosti reke koja je sabijena između dva nasipa, bez mogućnosti da se svake godine izlije u kubike gde se riba nesmetano razmnožava. Jeste da ima ribokradica, ali bilo ih je oduvek, valjda i više nego danas.. . O zvaničnim ribarima da i ne pričam. Senta je u osnovii poljoprivredno ribarski gradić, gde je u prošlosti dobar deo stanovnika živeo od ribarstva, a sada Tisa ne može da prehrani 3-4 ribarske porodice. Staro je pravilo da jedan ribar sa svojim ulovom uspe da snabdeva 3-4 čarde, a sada smo stigli do momenta kada je potrebno 3-4 ribara da snabdeva jednu čardu. I bogami, ne mislim da je krivolov u tolikoj meri kriv za nedostatak ribe koliko nemogućnost reprodukcije ribe zbog preterane regulisanosti reke. U prilog ovoj mojoj teoriji ide i činjenica da Dunav nije toliko regulisan koliko Tisa, pa još uvek može da se pohvali znatno bogatijim ribljim fondom od Tise koju su ubili u pojam sa nasipima i branama, a krivicu je uvek najlakše svaliti na neke jadne mešetare koji noću krijumice bace neku mrežu, ili ne daj bože na nekog pecaroša koji se usudio da bez dozvole zabaci po koju udicu. U ekosistemu bogatim ribom kao u prošlosti, svi ovi faktori čak ni u maloj meri ne bi uspeli da naruše riblji fond, ali u uslovima koji vladaju danas, ostaje samo da se upire prstom jedan u drugog tražeći krivca. Na žalost ovo nije problem od juče, nego je to problem koji se vuče kroz decenije, a ovaj video je samo svedok te činjenice.
Odgovori