Interesantna plovila, oprema, delovi

Neobavezna diskusija...
Zoran T
Korisnikov avatar
Postovi: 24
Pridružio se: Nedelja 06 Okt, 2019 18:14
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zoran T » Sreda 06 Nov, 2019 15:10

Na zalost sve to sto se pravi u srbiji od stakloplastike je 90% nesto ili neko staro korito koje je uz pomocu kalupa skinuto malo modifikovano najcesce na krmi ili kabini i eto ga nov brod...izuzev poliester priboj sto radi pasaru gradac po licenci u originalu...svojevremeno je brodotehnika tuzena i platila je kaznu za mikrotonca talijanima zbog toga...pajnik je kopirao brodotehniku al s drugom palubom...ovo sa slike je pasara dalmatinka sa drugim krmenim zrcalom...vario 19 je istranka s produzenom krmom...narval 820 tu se lepo vidi odakle pocinje produzetak originala mislim da je neka pasara s korcule ne secam se dal je greben ili tica od 7m...nisu to losi camci korisni su al je ceo koncept same pasare zastareo...pregazile ih pilotine i poludeplasmanci

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 641
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki » Petak 28 Feb, 2020 13:43

Da malo osvezim ovu temu. U poslednje vreme dosta sam gledao holandski sajt za prodaju brodova i video i pregledao bas mnogo brodova u ponudi.
Ono tamo i ovo ovde su dva nemerljiva sveta, i po pitanju izgleda, opremljenosti, ocuvanosti a iznad svega i po pitanju cene. Sta se ovde prodaje a za kolike novce bolje ne pominjati.

Paznju mi je privukao jedan model broda koji bi da sada menjam camac sigurno bio prvi na listi kao odlicna kupovina. Nadam se da ce ti modeli u Holandiji biti aktuelni i kada se za moju zamenu steknu uslovi.

U pitanju je model koji se zove Doerak, ovo je konkretno model Doerak700 a ima ih inace u duzini od 6,50m pa do 12-13m i spram toga nose i naziv, Doerak650, Doerak780....U sve se ugradjuje brodski motor i korito je ravno, "tabanas" s tim da u prednjem delu ima kobilicu koja ga stiti od nasukavanja, daje mu dodatnu stabilnost i bolje drzanje pravca. Ovaj model je sirine 2,80 i unutra je za te dimenzije i vise nego dovoljno prostora.

https://www.marktplaats.nl/a/watersport ... ousPage=lr

Na ovom linku ispod se najbolje vidi kakvog je oblika korito i kako je uradjena pramcana kobilica.

https://www.marktplaats.nl/a/watersport ... ousPage=lr

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od luckyboy » Petak 28 Feb, 2020 19:26

Holandjani prave dobro čamce za kanale kojih ima jako puno gee je voda jako mirna.Svi čamci su limitirani sa 6~8 čvora I ne może se brže voziti.. Tako da ako rešiš da ga kupiš čeka te zamena elise . Po meni Skandinavci su najdalje otisli sa poliesterom... njihovi čamci su duplo teži od domacih proizvodjača...a njihovi čamci za brze intervencije F.R.C.su vrhunski spoj tradicije, novih tehnologija I materijala.,koriste ih sve službe od obalske straże,policije,carine vojske/mornarice I gorska služba spasavanja... ima dosta toga na YT.

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 641
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki » Petak 28 Feb, 2020 19:46

Luckyboy,
Ovo je samo zelja....da li ce do realizacije doci u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti ne znam....ali ako bude siguran sam da ce biti ovo ili nesto poput ovoga.

Plastiku volim ali drzim se metala, i sada trenutno i u buduce.

A sto se tice brzine, 6-8 cvora je ako se ne varam 11-15km/h. Pa kada bi sa ovim Doerakom na Dunavu isao i priblizno toliko ja bih od srece na svakih 10km pravio po jedan krug.

Mi ovde na Dunavu kada smo na vodi postujemo bar jednu od ove tri stvari po pitanju brze voznje: ne mozemo brze, mozemo ali ne zelimo, zelimo ali nam skupo....tako daaaa...laganica. :obscene-drinkingcheers:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Uros » Subota 29 Feb, 2020 13:16

luckyboy napisao:
Petak 28 Feb, 2020 19:26
Holandjani prave dobro čamce za kanale kojih ima jako puno gee je voda jako mirna.Svi čamci su limitirani sa 6~8 čvora I ne może se brže voziti.. Tako da ako rešiš da ga kupiš čeka te zamena elise . Po meni Skandinavci su najdalje otisli sa poliesterom... njihovi čamci su duplo teži od domacih proizvodjača...a njihovi čamci za brze intervencije F.R.C.su vrhunski spoj tradicije, novih tehnologija I materijala.,koriste ih sve službe od obalske straże,policije,carine vojske/mornarice I gorska služba spasavanja... ima dosta toga na YT.
Da li je dovoljna samo zamena elise ili ipak praktikuju i kopce sa teretnijim prenosom? Moj prijatelj sa Dunava koji ima Holandsko plovilo, ima kopcu Paragon P23L, sa odnosom redukcije 2:1. Ne znam koji je standard inace i sta je sredina, ali ne verujem da je ovo nesto "teretnije" ili sporije od standarda. Pitam se da li bi on samo zamenom elise, dobio na brzini, ili ih malo i oblik korita ogranicava? :think:
Motor je BMC 1.5 od 35hp, tako da snage ima sigurno
Inspektor za visinu kabine

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 641
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki » Subota 29 Feb, 2020 15:54

Luckyboy,
Ako bih se recimo sada odlucio za nabavku gore pomenutog plovila zanima me nekoliko stvari:

U momentu preuzimanja plovila od prodavca da li je neophodno moje prisustvo ili mogu na neki nacin ovlastiti tebe da mozes zavrsiti sve formalnosti oko toga i oko otpreme plovila iz Holandije

Kako se uobicajeno zavrsava novcana transakcija sa prodavcem ako nisam ja licno gore prisutan

Da li je tvoj posao iskljucivo transport plovila ili zavrsavas i carinsku proceduru u Srbiji po zelji kupca. Ako i to radis, gde se plovilo carini, u Subotici, Sidu, Beogradu...

I ono poslednje a mozda i najvaznije, koja bi orijentaciono cena bila za tvoje angazovanje oko otpreme, transporta i dopreme do Beograda-Zemuna do porinuca (ako je u plovnom stanju :lol: ) u vodu.

Ovo su neki podaci o plovilu kako bi ti bilo lakse da das odgovore

duzina 7,0m
sirina 2,80m
tezina pretpostavljam oko 3-3,5t
cena (zbog carine) u grubo 4.000e
mesto otpreme: 5165NG Waspik, Holandija

Hvala ti unapred na odgovorima.

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od luckyboy » Subota 29 Feb, 2020 16:32

Evo nešto interesantno za ljubitelje života na vodi... Evo pogon,obnovljiva energija. :)

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Post od luckyboy » Subota 29 Feb, 2020 16:51

Što se nabavke- kupovine tiče ,sve mogu sam završiti ,uz punomoć koja je samo potrebna kod nas pri carinskom postupku. Problem nastaje kada specijalizovanim vozilom idem prazan do Holandije u ovom slučaju .. uobičajena cena prevoza je 1.2-1.5€ po gaženom kilometru...inače sve do 2.60 met. Vozi se slobodno,do 3.00 met. Plaća se taksa za prolazak kroz svaku državu posebno ,gde su Austrijanci,Slovenci,Hrvati i mi Srbija najgori. Nemci naplaćuju taksu 180-250€. A svi ostali 250+180€ tablice .bez obzira ko vam to vozio...takva su ograničenja prevoza..za dodatne informacije 0616766543

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od luckyboy » Subota 29 Feb, 2020 16:58

Vrlo važno da Znate NIKADA NE PLAĆATI PREKO WESTERN UNION ILI PAY PAL..na ime ...sva placanja idu preko banke sa vašeg računa na račun prodavca...i to tek kada ja vidim čamac i uverim se da je u potpunosti istovetan sa oglasenim čamcem i da je mašinski ispravan...Francusku i Italiju izbegavati u Širokom luku za kupovinu bilo čega preko interneta...

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1612
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Uros » Ponedeljak 30 Mar, 2020 16:32

Popularno brodogradilište "Linssen" i njihova plovila od 1949-1970. godine. Veoma interesantna galerija:

https://www.linssenyachts.com/en/home/l ... -1970.html

A ovde su svi modeli kroz vreme :
https://www.linssenyachts.com/en/home/l ... -line.html
Inspektor za visinu kabine

Odgovori