Interesantna plovila, oprema, delovi

Neobavezna diskusija...
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki »

Dolazi zima duga i hladna pa cemo neminovno vise vremena provesti u kuci i za racunarom nego na vodi. Ideja mi je da u ovoj temi postavljamo slike ili linkove iz oglasa za sve sto je u naslovu ove teme a i sire. Mozda nekom bude zanimljivo pa prokomentarise a mozda nekom bude i korisno ako bas to trazi kao meni koji sam u potrazi za hemijskim toaletom ili Urosu za brodskim motorom :D
Evo nesto sto sam pre neki dan naleteo na KP i sto mi deluje kao najava ili bar pokusaj domace proizvodnje kod nas:
Ovo je jako lep i interesantan plasticni brodic nalik Pasari:
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni- ... ter_id=410
Ovo je nesto pravljeno za prevoz putnika ali po gabaritima uz nadogradnju moze biti dosta komforan kabinas:
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni- ... ter_id=410

Ako je domacih ruku delo za svaku pohvalu je....bar za pokusaj ne ulazeci u cenu koja doduse nije nigde ni naznacena.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1663
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Uros »

Vremenom ce isteci oglasi pa se nece videti. Zato evo i slika tih plovila sa oglasa:

#

"Ovo je jako lep i interesantan plasticni brodic nalik Pasari:"
Slika

#

"Ovo je nesto pravljeno za prevoz putnika ali po gabaritima uz nadogradnju moze biti dosta komforan kabinas:"
Slika
Inspektor za visinu kabine
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki »

Odlicno...toga se nisam setio....a i da jesam ne bih znao da uradim :clap:
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki »

Posto volim sve sto je od Narvala :D a kako na forumu imamo vec jednog u Igorovom vlasnistvu (mozda jednoga dana bude i dva i vise), evo jos jedan interesantan brodic...mali Narval. Na duzinu od 6.20 sa sve spirunom i zadnjom platformom dosta opreme je spakovano unutra.
Letos je par puta jedan sa crvenim koritom bio usidren na dvadesetak metara od mene, lep brodic ali ne bih pomislio spolja gledano da unutra ima nekog komfora.
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni- ... ter_id=410
Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Igor Narval »

Zveki,
slažem se da je Narval 620 baš interesantan. Nisam bio u prilici da budem na nekom Narvalu 620, video sam poneku sliku, ali iz ovih koje su sada prikazane izgleda da ima dovoljno prostora uz osnovnu opremu za boravak na brodu. Možda grešim, ali čini mi se, da na žalost, nije bilo prostora za toalet. Mada, sada to više nije ni toliki problem, ima praktičnih i kvalitetnih hemijskih toaleta
Ono što je meni kod ovog Narvala "problem" jeste što moje oko nikako ne može da se navikne na krmeni deo ovog broda.
Verujem da ima neki razlog za sužavanje na krmenom delu, ali mislim da je izgubljeno dosta prostora.
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki »

Igore, tacno, nema prostora za zasebnu prostoriju sa toaletom ali ovaj na oglasu ima hemijski toalet i to vise sto ti rece nije neresiv problem.
Sto se tice krmenog dela ako zanemarimo estetsku stranu, nekom se tako nesto svidja, nekom ne, meni licno je to prihvatljivo ali da je i camac bar metar duzi upravo zbog gubitka dela prostora kao sto kazes.
Medjutim, koliko sam upoznat, to suzavanje ima svoju svrhu a sluzi da plovidbu pri vetru ucini udobnijom i laksom jer se talasi koji dolaze sa krme umesto da guraju camac kao sto je slucaj kod svih camaca koji imaju ravnu krmu, ovde razdvajaju tj seku i prolaze pored camca.
Pretpostavljam da u tom slucaju nema onog jahanja i propadanja kada naidje talas sa krme sto je recimo na mom Alibiju izrazeno pri jacoj kosavi kada naidje veci talas koji uspe da ga podigne.
Po holandskim oglasima sam vidjao dosta brodova sa takvom krmom tako da verujem u njihovo znanje i da to ima svojih prednosti.
Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Igor Narval »

Zveki,

ima logike da je sa ovakvom krmom lakše ploviti po nemirnoj vodi, vetru i talasima.

Samo stvarno se gubi dosta prostora i to na 6,2 metra sigurno predstavlja dodatni problem.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1663
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Uros »

Zveki napisao: Subota 02 Nov, 2019 19:21 Posto volim sve sto je od Narvala :D a kako na forumu imamo vec jednog u Igorovom vlasnistvu (mozda jednoga dana bude i dva i vise), evo jos jedan interesantan brodic...mali Narval. Na duzinu od 6.20 sa sve spirunom i zadnjom platformom dosta opreme je spakovano unutra.
Letos je par puta jedan sa crvenim koritom bio usidren na dvadesetak metara od mene, lep brodic ali ne bih pomislio spolja gledano da unutra ima nekog komfora.
https://www.kupujemprodajem.com/Plovni- ... ter_id=410
Izgleda da je našao novog vlasnika, oglas obrisan ;)
Inspektor za visinu kabine
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 644
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Zveki »

Moracu da trazim proviziju od prodavca. Da ga nisam objavio na nasem forumu ne bi ga ni prodao. :D
Popaj
Korisnikov avatar
Postovi: 186
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 07:15
Lokacija: Beograd
Plovilo: Shetland 570
Dimenzije: 5.7m x 2.2m
(unutrasnje mere)
Status: Offline

Re: Interesantna plovila, oprema, delovi

Post od Popaj »

Cena je bila sasvim korektna. Kada se uzme u obzir koliko je motor, brodic i nije skup. Odlicno je i opremljen.
Odgovori