Grejanje na plovilu

Neobavezna diskusija...
Odgovori
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od Zveki » Sreda 25 Nov, 2020 07:24

Taman za vas tamo u rukavcu :D

SRSA
Korisnikov avatar
Postovi: 342
Pridružio se: Ponedeljak 21 Okt, 2019 17:02
Lokacija: Beograd - Čukarički rukavac
Plovilo: čelični kabinaš "Srsa"
Dimenzije: 10m x 2,9 m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od SRSA » Sreda 25 Nov, 2020 13:39

Zveki napisao:
Sreda 25 Nov, 2020 07:24
Taman za vas tamo u rukavcu :D
Kupiću 3 komada, pa ako ostanem nekontaminiran.😈😈😈

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Grejanje na plovilu

Post od Uros » Utorak 15 Dec, 2020 20:25

Da se prijavim i ja u ovoj temi i da iznesem svoje rešenje grejanja na plovilu. Prilično neplanirano mi je naletela jedna Truma - plinska peć, ili u originalu "Trumatic", ali se nisam dvoumio i odmah sam je kupio. Verovatno vam je poznato o čemu se radi jer ih dosta ljudi koristi ili ih je u nekom trenutku koristilo na svojim plovilima. Sada je zbog pristupačnije cene, verovatno zastupljenije webasto grejanje na dizel ali mislim da ne treba zanemariti ni ovakav vid grejanja.

Plinska peć Truma - Trumatic S3000

Kod mene je stigla u prilično jadnom vizuelnom stanju, ali sam rešio da je prvo odnesem u servis da je proverim i da budem siguran da je sve 100% ispravno i bezbedno, a onda da je sređujem. Ovako je to izgledalo:

Slika

Slika

Slika

Odneo sam je kod majstor Jovice u Plin-Tehnix servis na Vidikovcu, on je otvorio, proverio gorionik i bezbednosne elemente, i konstatovao da je sve u ispravnom stanju. Za svaki slučaj je pročistio dizne na gorioniku i peć je bila spremna za start. Posle nekoliko pokušaja paljenja, plin je konačno stigao do gorionika i peć je proradila. Nakon toga je palila uvek na prvu varnicu.
Zaključak majstora: nosi je na brod, grej se i uživaj! 8-)

Pre nego što sam je odneo na brod, hteo sam da je joj vratim stari sjaj. Skidam oznake, oplate i gornju rešetku, šmirglanje i nekoliko slojeva farbe u fabričkim nijansama:

Slika

Slika

Slika

Slika


Sklapanje i finalni rezultat:

Slika

Slika

Slika

#

Jutros je bila proba na Rebellu, i posle provedenih 6 sati unutra sa ovom peći na spoljašnjoj temperaturi od 3'C, mogu reći da sam prezadovoljan rezultatom. Peć odlično greje, ništa se ne oseća i nema kondenza! Plamen se na minimum skoro i ne čuje, a kad se stavi na maksimum onda lepo tutnji i posle nekog vremena ekstremno jako greje :lol:

Slika

Slika

Slika


Stavio sam je privremeno kod kuhinje jer mi je bio blizu lufter na koji sam prislonio odvod produkata sagorevanja, ali već imam ideju gde da je instaliram tako da se ne vidi ni odvod a ni dovod plina, i da ne smeta. Peć je inače potpuno "analogna", ne troši struju već samo plin, i deklarisana potrošnja na maksimumu je 270g plina na sat, a maksimalna snaga je 3kW.


#

Na kraju sam se skinuo u majicu kratkih rukava da se slikam, i pošaljem tople pozdrave Mileti i Zvekiju sa Rebella u decembru :lol:

Slika

#

Pozdrav svima koji prate forum :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od dell_mare » Utorak 15 Dec, 2020 21:12

Baš mi je drago da si uveo grejanje na jednostavan način :) Mislim da ti pored osnovnog posla, restyle ide isto dobro, pa daj ovde oglas na sajtu ..možda se neko, ko nema živaca za fine stvari javi. Koliko smo kilovata grejanja ugradili u brodove u zadnjih godinu dana, sad Stara Centrala s razlogom nosi to ime.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Grejanje na plovilu

Post od Uros » Utorak 15 Dec, 2020 21:17

Hvala Mare! Ma volim da se zanimam tim amaterskim restauracijama, pogotovo kad znam da će mi koristiti :)

dell_mare napisao:
Utorak 15 Dec, 2020 21:12
... Koliko smo kilovata grejanja ugradili u brodove u zadnjih godinu dana, sad Stara Centrala s razlogom nosi to ime...
:lol: :lol: :lol:
Inspektor za visinu kabine

Steps
Korisnikov avatar
Postovi: 298
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Lokacija: Beograd, AJK
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od Steps » Sreda 16 Dec, 2020 07:21

Svaka cast...odlicno izgleda!!!

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od Mileta » Sreda 16 Dec, 2020 09:18

Dobru si stvar uradio i korisnu. Svaka čast. Mada nešto ne verujem da to tako dobro greje, moraćemo da proverimo. :laughing-rolling: :obscene-drinkingcheers:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Grejanje na plovilu

Post od Uros » Sreda 16 Dec, 2020 09:38

Obucite se slojevito :lol:
Inspektor za visinu kabine

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od Zveki » Sreda 16 Dec, 2020 16:54

Dobro je sto nije bilo toplije u camcu...morali bi da te gledamo u kupacim :laughing-rolling:

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Grejanje na plovilu

Post od Igor Narval » Sreda 16 Dec, 2020 17:50

Uroše,

Svaka čast, peć izgleda prelepo. O funkcionalnosti ne treba trošiti reči, velika je to i ozbiljna firma.

Grejanje na plin je nešto što se odavno krositi kod kamp kućica i brodova, tako da su sigurno te peći usavršili do najboljeg mogućeg.

Naravno, na plastičnim brodovima je malo teže rešiti odvod produkata gorenja plina, ali ne sumnjam da ćeš i za to naći rešenje, odnosno da će peć biti postavljena na pravo mesto.

Samo posle ovoga nema više da se brod "zazimi" u novembru, ima da se plovi celu godinu.
:handgestures-thumbupright:

Odgovori