Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Neobavezna diskusija...
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od luckyboy »

Slika
Dobio sam upit od musterije iz Austrije da mu uradim jahtu 38ft sa slike od aluminijuma
Stvarno je lepa I elegantna I vrlo komforna.,prema holandskom projektu.
Gledam cene na zapadu su dosta velike I još transport I carine onda bas skupo izadje.....może I ta opcjja. Ja sam spreman I ponovo sam na forumu posle ozbiljne bolesti (pobegao sa lopate)ali sam se oporavio. I sad ponovo u akciji.

Projekat za Wave runner imam - "Boat plans Waverunner 28 steel power boat" https://www.bruceroberts.com/public/HTM ... iption.htm
Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 250
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od Terca »

Ovaj na slici je zapravo Van De Stadt-ov Stadtline 38, flybrigde verzija.

Poveliki, poozbiljan...
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od luckyboy »

Jeste. To je taj brod ...Velik jeste a!I je divan, może biti širok 3.5- 4.00metara x 11.50 met, ali mislim da mogu na plasmi da smanjim krojne listove ali onda enterijer treba nov, a ne po crtežu. Kad napravis kalkulaciju,bolje napraviti nov čamac nego kupovati preko polovan čamac 40-50 godina star sa transportom I carinom po katalogu onda baš skupo izadje. I onda ga po fazama sredjujes. Motor I upravljacki deo, odmah mozeš ploviti pa onda ostalo.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Uros »

luckyboy napisao: Petak 24 Jun, 2022 20:49 Slika
dobio sam up it od musterije iz Austrije da mu uradim jahtu 38ft sa slike od aluminijuma.razmisli :obscene-drinkingcheers:
stvarno je lepa I elegantna I vrlo komforna.,prema holandskom projektu.
gledam cene na zapadu su dosta velike I još transport I carine onda bas skupo izadje.....może I ta opcjja.ja sam spreman I ponovo sam na forumu posle ozbiljne bolesti (pobegao sa lopate)ali sam se oporavio .I sad ponovo u akciji.projekat za Wave runner imam"Boat plans Waverunner 28 steel power boat" https://www.bruceroberts.com/public/HTM ... iption.htm


@luckyboy
Prelep brod svakako, ali i izvan nekih gabarita za koje bih se ja opredelio. Bitno je da znam da radiš i da postoji mogućnost da se nešto napravi kod vas ako se odlučim za tu igranku :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od luckyboy »

Upravo sam razgovarao sa dtugarom oko samanjivanja na plasmi I moguce je uz komplikacije jer su krojni istovi za 38ft i to su linearne krivine 3 stepena. Ali postoji krojna lista koju smo kupili pre korone za Wave runner 28. To je lep čamac, a ti ako se odlucis tu smo. Slike čamca imas u predhodnom postu.

@Uros
Mislim da ti je bolje da zadrzis čamac, preko su čamci otisli po par hiljada gore. ispod 10 hiljada neceš kupiti čamac sa svim troskovima a da na nešto lici. :obscene-drinkingcheers:
Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 250
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Terca »

Šteta je da kvarimo i razvodnimo temu koja je zapravo oglas... ali je vrlo upitan stav po kojem je moguće korektno sagraditi brod u manjim gabaritima pukim proporcionalnim smanjivanjem oplatnih limova, jer to ne uključuje i proporcionalno smanjivanje drugih kontruktivnih elemenata broda, rebara, rebrenica, pasmi proveza, podveza... time će se kvariti i npr rezervoari koji su u stadtline ivedeni kao strukturne komore, otvara se pitanje položaja motora koji ne može proporcionlano da se smanji, na stadtline je predviđen motor sa v-drajvom, pitanje je gde će se onda tačno naći statvena cev...
Smatram da je daleko bolje, ako se već cilja kršteno plovilo po projektu, izabrati projekat u željenim gabaritima.

Inače, srećna prodaja.
Poslednja izmena od Terca u Utorak 28 Jun, 2022 12:37, izmenjeno 1 put ukupno.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Uros »

Hvala Terca! :lol: :obscene-drinkingcheers:

Neka, diskutujte vi, sve su to korisne informacije. Lako cu ja premestiti u novu temu ako predjemo i na trecu stranu.. :mrgreen:
Inspektor za visinu kabine
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od luckyboy »

Tacno je to što SI naveo Terca. Ja sam se ogradio I rekao uz poteskoce stim da enterijer treba prilagodjavati I dosta toga. Najbolje kupiti ciljani projekat za gabarit koji odgovara
luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od luckyboy »

Juče sam bio kod drugara kome sam pomogao da uveze SEA RAY SUNDANCER 300 88 god..Bez oba motora (Bili 5.7 l)cudo Bozije od motorne jahte.Sada trazimo motore od 120-150 ks sa kopcom .Samo jahta je 10.00 x3.30 metara..Treba sredjivanje .Tendu novu sasiti.predihtovati prożore,dubinsko pranje enterijera ,šmirglanje I lakiranje I naravno nabavke motora.E sad cena je bila ukupna I najsvežija sa Svim troskovima 16.000 € .pa sad vidite ,koliko ce vas plovilo koštati ukoliko bi ste uvozili...I od čega treba krenuti. :obscene-drinkingcheers: al je sigurno da kad je bude sredio,bice to jedna lepa prica I jedna lepa jahta u našem akvatorijumu.
Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1662
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Samogradnja plovila VS uvoz iz inostranstva

Post od Uros »

:idea: Postovi sa oglasa za Rebell su premesteni u ovu temu
Inspektor za visinu kabine
Odgovori