Zna li neko?

Neobavezna diskusija...
Odgovori
Jaga
Korisnikov avatar
Postovi: 46
Pridružio se: Nedelja 11 Okt, 2020 17:30
Plovilo: Adria 790 - Adriatik
Dimenzije: 7.9x2.9
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od Jaga » Utorak 22 Dec, 2020 07:24

Rešenje problena Čukaričkog rukavca ima dve faze:
1. Prva faza je dovođenje prilaza u rukavac i čitavog rukavca na prihvatljiv nivo dubine (minimum 2m dubine pri najnižem vodostaju),
2. Druga faza je sanacija sliva Topčiderske reke.

Da bi prva faza bila uspešna mora se poći od nanosa koji se pretvorio u šumu između restorana Šest topola i marine Stenka i prokopavanja do temena rukavca kod prevlake na adi, zajedno sa ušćem Topčiderske reke i obalom same Ade ciganlije, uz koju takođe ima nanosa. I sa jedne i druge strane bi trebalo kopati do postojeće regulacije obale. Da se pobune i pritisnu vlast svi koji se nalaze u rukavcu (nautički klubovi, veslački klubovi, itd. za ovo bi bilo moguće obezbediti sredstva.

Slika

Druga faza je komplikovanija i zahteva uređenje kompletnog sliva Topčiderske reke. Za Topčidersku reku je 2019. godine donet PDR TOPČIDERSKE REKE SA PLANIRANIM REGULACIJAMA I AKUMULACIJAMA, GRADSKE OPŠTINE SAVSKI VENAC, RAKOVICA I VOŽDOVAC (Sl. list grada Beograda br. 86/19), tako da postoji planski osnov za uređenje sliva. U najkraćem, kako je Topčidrska reka klasični bujični tok, plan predviđa izgradnju akumulacija u gornjem delu sliva, koje će zadržati poplavni talas i regulaciju korita do ušća u Čukarički rukavac. Mislim da su za današnje stanje u zemlji ovo "faraonski" radovi.

Pozdrav, Jaga

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od luckyboy » Utorak 22 Dec, 2020 12:50

Dell-Mare ,Steps imate pravo ... Što gore to bolje...neko to planski dozvoljava i sprema teren za nekoga ko će to kupiti za 1€ ..i da sredi Eco katastrofu pomenutih rukavaca..Ovoga puta im neće trebati fantomke i pod okriljem noći rušiti kao Sava Malu ..sami vlasnici plovila će napuštati svoja vezišta u pomenutim rukavcima zbog niskog vodostaja i otpadnih voda.

Steps
Korisnikov avatar
Postovi: 296
Pridružio se: Ponedeljak 15 Jul, 2019 17:45
Lokacija: Beograd, AJK
Plovilo: Adriatik
Dimenzije: 8.9m x 2,65m
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od Steps » Utorak 22 Dec, 2020 14:36

Kada se to lepo spoji sa Beogradskim Hipodromom koji je isto u stanju raspada...milina....

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od luckyboy » Utorak 22 Dec, 2020 16:52

Al bi to bila marina ,zasticena sa svih strana za 1000~2000 plovila pa izracunaj ...Kako stvari stoje ove godine je registrovano dvostruko vise plovila no prosle godine ..a ocekuje se prava ekspanzija 2021 god. Ovo je info iz kapetanije . :mrgreen: :mrgreen: :) Niko nigde nece moci da ide ( ako nije vakcinisan Fajzerovom vakcinom) tako da ce Dunav,Sava i Tisa biti kao Autokomanda u rush hours .. :mrgreen: :oops:

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od nele » Četvrtak 11 Feb, 2021 15:09

Drugari pozdrav ! Zna li neko ko instalira karte za Dunav, Savu, Tisu, mozda i Begej ? Zet mi ostavio sonar u Elkomarine u Futogu. Vukasin i jos neki su zakacili Koronu pa jos ne rade. Rekli su mu da mogu Dunav, Savu i Tisu do "usca " da instaliraju ? Meni pogotovo treba Tisa do Madjarske ! To mi je maticna reka ! Hvala Vam unapred !
Slika

Slika

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od Igor Narval » Nedelja 14 Feb, 2021 07:33

Nele,

Imajući u vidu da je to nov uređaj i to veoma kvalitetan, moj savet ti je da ne žuriš i po svaku cenu tražiš nekog drugog da uradi postavku mapa. Ako je Elko marine ovlašćeni servis za taj uređaj sačekaj, proći će i to sa koronom, pa će ti završiti uređaj. Kada ti jednom urade unos karata u uređaj ti ćeš biti miran duži period.

Ako ti hitno zatrebaju karte uvek možeš na telefon instalirati neku aplikaciju koja će ti biti prva pomoć (open CPN se u kombinaciji sa kartama Plovputa kod mene pokazao kao savim prihvatljivo rešenje)

Nisam te razumeo samo kada kažeš da mogu instalirati kartu Tise do "ušća".
Da li imaju mapu Tise ili nemaju.
Plovput ima kartu Tise, ne verujem da tu treba da bude nekih problema.

nele
Korisnikov avatar
Postovi: 280
Pridružio se: Ponedeljak 30 Dec, 2019 11:03
Lokacija: Knicanin
Plovilo: Aquarius 320
Dimenzije: 9.6m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od nele » Nedelja 14 Feb, 2021 07:45

I meni nije jasno "samo usce Tise"?! Cekam odgovor kad se vrate na posao. Videcemo

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od Igor Narval » Nedelja 14 Feb, 2021 07:53

Nele,

Verujem da je tu ipak neki nesporazum u pitanju.

Razumem da nemaju za Begej kartu, ali za Tisu teško :think:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1633
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Zna li neko?

Post od Uros » Ponedeljak 20 Sep, 2021 13:04

Interesuje me gde se mogu nabaviti razne gumice i o-ringovi?

Na izmenjivacu toplote sam primetio da mi pored jedne cevi malo kaplje voda(ne antifriz), sto znaci da je jedna gumica popustila.
Verujem da i kod nas moze da se nadje ako se ponese uzorak, samo ne znam gde ima.
Sve informacije su dobrodosle :obscene-drinkingcheers:


Komplet gumica ima da se kupi u inostranstvu:
https://www.parts4engines.com/volvo-pen ... rvice-kit/
Slika
Inspektor za visinu kabine

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Zna li neko?

Post od luckyboy » Utorak 21 Sep, 2021 12:32

O prstenovi obicno se prodaju u radnjama pneumatike i hidraulike ..potraźi u Hansa flex prodavnicama imas u Zemunu i Zelezniku a tu takodje mozes napraviti sva moguca creva po meri i imaju najkvalitetnije inox šelne koje sam ikada video sa povrnutim ivicama ,tako da ne usecaju creva .
https://rs.hansa-flex.com/sr/pretraga_f ... ation.html

Odgovori