Sava, 8. kilometar

Podelite vaše fotografije sa nama
Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Sava, 8. kilometar

Post od Igor Narval » Nedelja 15 Dec, 2019 20:42

Supruga i ja smo se danas dogovarali da li da idemo na vodu ili da dan provedemo pored vode.

Kao i uvek bilo je onako kako žena kaže. :lol: Odluka je bila da se dan provede pored vode.

Šta je najlogičnije kada ste na Zvezdari, Sava, blok 45. Sreća pa je blizu. :doh:

Uz izmenu dva prevoza ipak brzo stigli do bloka 70, a onda laganom šetnjom stigli do bloka 45 i restoran Crna Maca. Pošto je već prošlo podne, logična narudžbina je pivo. :obscene-drinkingcheers:

Slika

Slika

Mada me život vezao za Dunav, dolazak u ovaj deo grada mi je uvek veoma prijatan.

Nekoliko prelepih godina proveli smo u bloku 70., tada nam je šetalište uz Savu bilo svakodnevna destinacija.
Pored toga, jednu prelepu godinu smo proveli u marini uz splav Crna maca, marina Noaurus.
Za razliku od Dunava i Višnjice potpuno drugi doživlja nautike.
Pogledom bez problema stižete do druge obale, mnogo splavova uz jednu i drugu obalu, prelaz sa jedne na drugu obalu za nekoliko minuta....
Sve potpuno drugačije od Dunava, gde kada kreneš sa jedne obale na drugu zaboraviš i kada si krenuo i gde si pošao.

Eto tako prođe ova nedelja, iduća, ako sve bude kako treba opet na Dunavu i na brodu, ako žena ne kaže drugačije :eusa-think:

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Zveki » Ponedeljak 16 Dec, 2019 07:30

Moram priznati Igore da sam danas od tebe ocekivao s obzirom na jucerasnji dan jednu ozbiljnu reportazu sa plovidbe po Dunavu.
Kad ono....Sava, kopno, splav :doh:

Salim se....bitno da vam je bilo lepo, neki put (samo neki put) treba poslusati i ženu....u krajnjem slucaju imas sada kredit kod nje za sledeci put. :handgestures-thumbupright:

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Igor Narval » Ponedeljak 16 Dec, 2019 17:31

Zveki,

šta da se radi kada bi dolazak brodom od moje marine do ove tačke potrajao dva sata.... Uto će i mrak da padne, a ja nigde prispeo. :angry-cussing:

Da sam krenuo u subotu pa ostavio brod vezan preko noći u marini na Novom Beogradu to bi imalo smisla ovako dolazak brodom u nedelju nije bila opcija.

Ako ikada budem odlučio da menjam mog Narvala za neki drugi brod to će biti ili zbog stajaće visine ili zbog brzine, ili i zbog jednog i drugog.
Šalim se malo, ali ne bi bilo loše imati nešto gde mogu da se ispravim a uz to i što se malo brže kreće.

Obično konstatujemo da se na reci nigde ne žuri, da ima vremena, ali ne bih imao ništa protiv ni kada bih našao nešto što može da postigne krstareću brzinu uzvodno i preko 10 kilometara na sat.

Popaj
Korisnikov avatar
Postovi: 186
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 07:15
Lokacija: Beograd
Plovilo: Shetland 570
Dimenzije: 5.7m x 2.2m
(unutrasnje mere)
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Popaj » Ponedeljak 16 Dec, 2019 18:54

Jel bi to mogao neki jaci motor?

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Zveki » Ponedeljak 16 Dec, 2019 19:30

Igor Narval napisao:
Ponedeljak 16 Dec, 2019 17:31
Zveki,

šta da se radi kada bi dolazak brodom od moje marine do ove tačke potrajao dva sata.... Uto će i mrak da padne, a ja nigde prispeo. :angry-cussing:

Da sam krenuo u subotu pa ostavio brod vezan preko noći u marini na Novom Beogradu to bi imalo smisla ovako dolazak brodom u nedelju nije bila opcija.

Ako ikada budem odlučio da menjam mog Narvala za neki drugi brod to će biti ili zbog stajaće visine ili zbog brzine, ili i zbog jednog i drugog.
Šalim se malo, ali ne bi bilo loše imati nešto gde mogu da se ispravim a uz to i što se malo brže kreće.

Obično konstatujemo da se na reci nigde ne žuri, da ima vremena, ali ne bih imao ništa protiv ni kada bih našao nešto što može da postigne krstareću brzinu uzvodno i preko 10 kilometara na sat.
Znam da to jeste problem....na srecu ne iz licnog iskustva ali ti i jos neki sa ovog foruma trebali su da povedu racuna koji hobi ce da zavole. :lol:

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Igor Narval » Ponedeljak 16 Dec, 2019 19:52

Popaje,

Nisam siguran da bi se dobilo nešto posebno sa jačim motorom.

Koliko sam ja razumeo ljude koji se više razumeju u tu priču ugradnja jačeg motora ne bi rešila mnogo, zbog oblika trupa. Ako ne grešim Narval je deplasmansko korito i to značajno limitira brzinu.

Čak i da može nešto da se dobije sa jačim motorom kod mene to znači da se motor koji je sada upakovan u kutiju između dva sedišta premešta napolje (u postojeći otvor može da stane samo motor veličine Honde 20KS) , što opet povlači pravljenje nosača, promenu sajli, izvlačenje creva goriva .... Kada pogledaš kolika je to investicija i koji je posao u pitanju postavlja se pitanje da li je isplativije menjati ovaj brod za neki veći uz doplatu

Zveki, dobro zboriš, treba čovek da razmišlja koji hobi zavoleti i kako će se za njega opremiti.
Ali su barem oni iskusniji od mene mogli da mi kažu da ima nešto što se zove stajaća visina i krstareća brzina.... :lol:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Uros » Ponedeljak 16 Dec, 2019 20:52

:lol: :lol: :lol:
Kako je krenulo, ima svi da pravimo čamce po meri 8-)
Inspektor za visinu kabine

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Mileta » Utorak 17 Dec, 2019 13:51

Ako se ne može ploviti, nekad je zadovoljstrvo i samo prošetati pored reke. Tako da ne sumnjam da ste se lepo proveli i na Savskom keju Novog Beograda. I ja volim da prošetam tim kejom i uvek mi lepo.
Što se tiče gabarita čamaca i stajaće visine, meni na koji god od vaših čamaca da dođem, kao i na mom- taman visina. Ko vam je kriv kad ste vi stvoreni za košarkaše a ne za nautičare, zato uvucite malo vratove, povijte kičmu i uživajte u plovidbi. :D :D :D :D

vlajko45
Korisnikov avatar
Postovi: 195
Pridružio se: Utorak 03 Dec, 2019 18:50
Lokacija: Reka Sava L.O. KM 18
Plovilo: Danubius 800 Klasik
Dimenzije: 8m x 2.8m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od vlajko45 » Utorak 17 Dec, 2019 14:52

Samo da se nadovežem na prvi post, moj splav je prvi nizvodno sa desne strane do marine Noarus, tj, do restorana Crna Maca :D

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Sava, 8. kilometar

Post od Igor Narval » Utorak 17 Dec, 2019 19:07

vlajko45 napisao:
Utorak 17 Dec, 2019 14:52
Samo da se nadovežem na prvi post, moj splav je prvi nizvodno sa desne strane do marine Noarus, tj, do restorana Crna Maca :D
Vlajko, kada si se predstavljao na forumu ti si rekao lokaciju svog splava, ali iskreno nisam se setio da te potražim u nedelju.

Mnogo je lep ovaj deo reke, imaš predivno mesto za uživanje.

Biće prilike da se vidimo i na reci.

Odgovori